Акацієва вогнівка у посівах сої

Акацієва вогнівкаОсновна зернобобова культура, що наймасовіше вирощується у світі, яка багата на білки, протеїни, крохмаль та жири – це соя. На сьогоднішній день насіння сої застосовують у найрізноманітніших сферах промисловості, починаючи від харчової і закінчуючи виробництвом лакофарбової продукції.

Часто вирощування цієї важливої технічно-кормової культури супроводжується різноманітними негативними факторами, які знижують її урожайність. Шкідники займають у цьому переліку одне із чільних місць. Паросткові мухи, трипси тютюнові, сліпняки люцернові звичайні, довгоносики, ковалики, совки-гамми, стеблові кукурудзяні метелики і, нарешті, акацієва вогнівка, — це лише неповний перелік комах, які здатні знищувати сою на різних етапах її розвитку.

Акацієва вогнівка: що це за шкідник?

Дану комаху можна зустріти у будь-якій частині нашої країни, проте найбільш поширеною вона є у Степу та у південній частині Лісостепової зони. Живиться більш ніж 80 різновидами зернобобових, серед яких можна виділити сою, горох, чечевицю, люпин, горошок, жовту та білу акація, конюшину, люцерн, чин, астрагал.

Гусениці вогнівки, захищені щільними сіро-білими коконами, перезимовують у верхньому прошаркові землі, а з початком травня і періодом цвітіння жовтої акації починається літ метеликів. Додаткове живлення метелики знаходять на цвіті різних рослин, як культурних, так і диких. Самка акацієвої вогнівки відкладає одне яйце на неповністю дозрілі боби (також комахою використовуються залишки чашечки, тичинкові труби, висохлі віночки). Після відродження гусениці виїдають зерна бобів. Період розвитку триває 20-40 діб, і за цей час гусениця проходить 5 віків. Припинивши живлення, вона спускається до землі, де починається процес заляльковування. Таким чином, 2-3 покоління за рік – така статистика народжуваності вогнівки. Окрім того, цей шкідник має здатність до діапазування.

Як захистити посіви сої від вогнівки?

  1. Щоб перешкодити вильоту метеликів, необхідно застосовувати глибоку зяблеву оранку ґрунту.
  2. Варто проводити посівні роботи у оптимальні для даної культури строки.
  3. Чим далі від посівів сої буде знаходитись біла та жовта акації, тим краще.
  4. Урожай зернобобових необхідно збирати вчасно, без затримок.
  5. Для знищення комах варто застосовувати інсектициди.

Грінфорт ІЛ 200 – інсектицид вітчизняного виробництва від торгової марки Грінфорт. Цей засіб є високоефективним та надійним рішенням для миттєвого знищення акацієвої вогнівки. Окрім того, він також захистить посіви сої від іншого шкідника – біланів.