Церкоспорельоз: симптоми захворювання

Церкоспорельоз  Грибкові захворювання колосових зернових культур різноманітні та небезпечні. Вони не лише призводять до суттєвого зменшення врожаю, а також негативно впливають на якісний склад зерна. Однією із таких хвороб є церкоспорельоз, який спричиняє хаотичне полягання пшениці. Викликаний грибом Pseudocercosporella herpotrichoides (Fron) Deighton.

         Як проявляється церкоспорельоз?

Світлі, округлі плями з темно-коричневою облямівкою – це і є перший симптом даного захворювання. Ближче до кінця вегетаційного періоду на поверхні плям виникають дрібні чорні мікросклероції. На корінні культур хвороба не проявляється. Уражені стебла раніше дозрівають, викликаючи тим самим побіління колоса. Первинне ураження викликається конідіями, що формуються на рослинних залишках і потім розповсюджуються за допомогою крапель дощу на відстань від одного до двох метрів. Вторинна інфекція проявляється на рослинах через 4-12 тижнів. Зимівля церкоспорельозу здійснюється у вигляді міцелію або мікросклероцій на рештках культур.

         Сприятливими у мовами для появи та розвитку хвороби є:

  • температура повітря від 5ºС до 10ºС;
  • вологість повітря близько 100%;
  • оптимальною для росту міцелію температурою повітря являється від 20ºС до 23ºС;
  • найбільш інтенсивне спороношення відбувається за температури від 3ºС до 15ºС;
  • на рівень розвитку захворювання впливають тип ґрунту та його плодючість, терміни посіву та попередня культура.

Як захиститись від церкоспорельозу?

  1. Дотримуватись правильної сівозміни, не вирощувати одну і ту ж саму сільськогосподарську культуру на одній площі декілька сезонів поспіль.
  2. Проводити посів вчасно – не затримуючись та не випереджаючи події.
  3. Вибирати сорти культур, які є найбільш стійкими до даного захворювання.
  4. Використовувати обробку ґрунту гербіцидами для знищення небажаної рослинності.
  5. Застосовувати фунгіциди.

 

До речі, компанія «Украгроком» пропонує відносно недорогий та ефективний спосіб  вирішити проблему із церкоспорельозом – системний фунгіцид, що володіє профілактичними, лікувальними та захисними властивостями Грінфорт Супер. Окрім того, що даний препарат якісно та надовго допоможе посівам боротись із церкоспорельозом, він також є чудовим рішенням для багатьох інших захворювань колосових зернових культур, а саме: борошнистої роси, септоріозу листя та колоса, іржі, фузаріозу. Тобто, обираючи Грінфорт Супер, ви обираєте надійний та комплексний захист для пшениці!