Цикадка: шкодочинність для цукрових буряків

ЦикадкаДля багатьох шкідливих комах цукровий буряк є джерелом живлення. Так, цією культурою «цікавляться» блішки, попелиці, щитоноски і цикадки. Останні вважаються одними із найнебезпечніших, адже можуть призводити до суттєвих втрат урожайності буряку. Крім того, існує більше десятка різновидів цих комах, і всі вони негативно впливають на ріст та розвиток не тільки буряків, а й картоплі, капусти, гороху, зернових культур.

Цикадка: яку небезпеку становить?

Даний шкідник характеризується тим, що вводить феромони своєї слини у коренеплід, висмоктуючи при цьому його сік та завдаючи невідворотних негативних наслідків. Затримується ріст буряків, зменшується цукристість, падає врожайність. Імаго цикадки з другої половини червня і до початку останнього місяця літа харчуються листям сільгоспкультур. В результаті такого живлення уражені місця виглядають як білі плями, а саме листя втрачає насичений зелений колір. Крім того, цикадка переносить вірус мозаїки цукрових буряків – небезпечного захворювання, що також впливає на урожайність цієї культури.

Як знищити цикадку?

Для початку, є природні фактори, здатні призводити до загибелі цього шкідника, а саме:

  • якщо у місцях, де зимує цикадка, температура повітря знизиться до -5ºС, то це буде означати загибель її личинок;
  • весною прохолодна і дощова погода також мають вплив на дану комаху – за таких умов різко знижується її чисельність;
  • деякі членистоногі, хижі трипси, жужелиці та різновиди клопів здатні знищувати і відкладені яйця, і личинки цикадки та імаго.

Заходи захисту від цикадки включають наступні методи:

  • дотримання сівозміни — це є обов’язковим правилом для більшості сільськогосподарських культур, виконання якого позитивно впливає на зниження кількості шкідників на українських полях;
  • проведення глибокої зяблевої оранки;
  • під час збирання урожаю необхідно видалити усі коренеплоди із землі, щоб не давати шансу цикадкам знайти джерело живлення на весні;
  • знищення небажаної рослинності за допомогою гербіцидів;
  • у разі, якщо пошкодження цукрових буряків цикадкою становить більше, ніж 5% — то це сигнал до застосування інсектицидів.

Грінфорт ДМ 400 – інсектицид вітчизняного виробництва, який, окрім згубного впливу на шкідливих комах, високоефективний і проти кліщів. Тобто, цей засіб являється інсектоакарицидом. Універсальний, якісний, швидко діє, має відносно невисоку вартість (особливо якщо порівнювати із закордонними аналогами) – це лише частина переваг даного препарату. Окрім захисту посівів цукрового буряку, Грінфорт ДМ 400 також використовується і для знищення шкідників зернових культур, зернобобових, у яблуневих садах, виноградниках та хмільниках.