Колорадський жук: методи боротьби

Колорадський жукЦей шкідник є, напевне, «найпопулярнішим» серед великого різноманіття комах нашої країни. Про нього чули і знають усі, починаючи від городників-початківців і закінчуючи спеціалістами аграрної сфери. Мова йде про колорадського жука, який, як вважають дослідники, вперше з’явився у Мексиці у 19 столітті. На територію колишнього СРСР ця комаха потрапила у середині минулого віку, і з того часу завдає немало проблем сільському господарству.

Колорадський жук: особливості

Описувати, як виглядає цей шкідник немає сенсу – більшість людей і так добре знають це. Натомість, є декілька цікавих характерних особливостей шкідника, з якими варто ознайомитись:

  • вміє надзвичайно швидко пристосовуватись до несприятливих кліматичних умов, впадаючи у сплячку у будь-який період року;
  • любить «добре попоїсти», проте при необхідності може голодувати до 2 місяців;
  • є одним із найплодовитіших різновидів комах-шкідників;
  • перезимовує у ґрунті на глибині 30 сантиметрів, витримуючи температуру до -9ºС;
  • з початком весни та прогріванням землі до +13ºС колорадський жук з’являється на поверхні та починає шукати їжу.

Шкодочинність цієї комахи просто вражає: у період бутонізації картоплі вона може з’їсти та пошкодити 30-45% зеленої маси культури, при цьому врожайність впаде на 20-30%. Якщо колорадський жук попсує 80% листя та пагонів картоплі, то культура вже не зможе регенеруватись, і врожай стане меншим на 50%.

Як захиститись від колорадського жука?

Методи захисту від даного шкідника можуть бути різними в залежності від площі насаджень картоплі. Так, наприклад, для присадибної ділянки однією із найпоширеніших практик є збирання жуків та їхніх личинок вручну. Крім того, помічено, що ці комахи погано реагують на деревну золу – вона згубно впливає і на дорослих шкідників, і на личинки. Ще одним народним методом боротьби із колорадським жуком є настоянка із полині гіркої та деревної золи.

Для обприскування картопляних полів найчастіше використовуються інсектициди – хімічні препарати, розроблені з метою знищення шкідливих комах. Торгова марка Грінфорт пропонує дієвий, високоефективний та якісний засіб для боротьби із колорадським жуком – Грінфорт ІЛ 200.

Даний засіб також використовують проти клопів, черепашок, п’явиць, попелиць, злакових мух, хлібних жуків, трипс, хлібних блішок, а також для боротьби із багатьма іншими шкідниками. Тобто, Грінфорт ІЛ 200 має широкий спектр дії. Володіє контактно-системною дією. Особливість даного препарату у тому, що його діючі речовини впливають на центральну нервову систему комах, призводячи, таким чином, до їхньої швидкої загибелі.