Кукурудзяний метелик: шкодочинність

Кукурудзяний метеликСтебловий кукурудзяний метелик – красива назва для досить злісного шкідника, який завдає значних економічних втрат сільському господарству, пошкоджуючи  посіви кукурудзи, коноплі, соняшника, проса, хмелю. Взагалі, дана комаха є великою проблемою для багатьох європейських країн. У нас найбільше поширений у степовій та лісостеповій зоні.

Як виглядає кукурудзяний метелик?

Самка цієї комахи має блідо-жовте або світло-буре забарвлення, її передні крила прикрашають дві темні поперечні смуги з певною хвилястістю, облямівка крил є темною. Задні крила метелика є світлішими, жовто-бурими, мають серединну перев’язь світлого відтінку.

Самці за розмірами менші, більш стрункі, мають потовщені задні ноги. І забарвлення у них темніше – передні крила мають світло-коричневий та бурий колір і блідо-жовту смугу.

24-32мм – це стандартний розмах крил кукурудзяного метелика. Яйця він відкладає роКузміром 0,3-0,5мм овально-плоскі, світлого відтінку, гладенькі. Гусениця даного шкідника має розмір 20-25мм, 8 пар ніг, з жовто-сірим кольором, а на її спині є темна смуга.

Яку шкоду приносить метелик?

І по характеру пошкоджень, і по їхній кількості стебловий кукурудзяний метелик знаходиться на верхівці так званого «рейтингу» шкідливих комах. Гусениця метелика може завдавати шкоди будь-якій частині організму культури, починаючи від листя і закінчуючи качанами. Проте, в цей список не входить коріння рослин. В разі пошкодження стебел гусеницею відбувається порушення нормального живлення культури, в результаті чого може не просто зменшитись врожайність рослини або її насіння буде мати гірші якісні показники, це також може призвести до повної її загибелі. Окрім того, різко підвищується вірогідність інфікування культури грибковими захворюваннями – сірою гниллю, фузаріозом, пліснявінням.

Яким чином боротись із кукурудзяним метеликом?

  1. Застосування методу глибокої зяблевої оранки.
  2. Ретельне збирання рослинних залишків та їхнє знищення.
  3. Необхідно якомога нижче зрізати стебла культур після збирання урожаю.
  4. Застосування боронування весною.
  5. Вирощування найбільш стійких до метелика сортів культур.
  6. Використання з метою профілактики та у якості боротьби інсектицидів.

Торгова марка «Грінфорт» пропонує своє рішення для ефективного та швидкого знищення кукурудзяного метелика – інсектицид Грінфорт ІЛ 200. Цей препарат орієнтовано на внутрішній аграрний ринок, тому він має доступну вартість. Крім того, володіє високими показниками якості: період захисної дії Грінфорт ІЛ 200 становить від 14 до 24 діб, а швидкість його впливу на шкідливих комах – миттєва. Достатньо декількох хвилин, щоб комаха припинила своє живлення, а її загибель наступає протягом однієї доби.