Підписка
на новини

Мишій зелений: тримаємо посіви зернових у чистоті

Мишій зеленийВирощування зернових культур для багатьох сільськогосподарських підприємств України являється основним видом діяльності. Особливо сьогодні популярно вирощувати кукурудзу – адже зерно цієї цінної технічної рослини, як правило, з успіхом реалізується і на внутрішньому, і на зовнішніх ринках. Проте, у процесі вирощування кукурудзи доводиться боротись із безліччю негативних факторів, які пригнічують ріст і розвиток культури, зокрема, мова йде про бур’яни. Однорічні злакові, багаторічні злакові, дводольні – багато видів смітної рослинності влітку можна зустріти у посівах кукурудзи.

Мишій зелений: коротка характеристика

Дана рослина засмічує не лише посіви кукурудзи, а і інших зернових та овочевих культур. Мишій зелений – це лише один із видів мишію, яких налічують у світі близько 120. Зустрічається переважно у степовій зоні.
Назва: мишій зелений, на російській мові — щетинник зеленый, мышей зеленый (Setaria viridis L.)
Клас: однодольні
Родина: тонконогові, Poaceae Barnhart. (Graminea)
Спосіб живлення: непаразити
Тривалість життя: малорічні, ярі, пізні ярі
Поширення: Степ, Полісся, Лісостеп
Стебла поодинокі або ростуть пучками, прямі, висотою 30—60 см.
Листки видовженоланцетні, короткі.
Цвіте в липні—вересні.
Суцвіття — коротка колосоподібна волоть
Плід — зернівка, насіння яйцеподібно-овальне.
Репродуктивна здатність — до 7 тис. насінин на одній рослині. Насіння зберігає життєздатність у грунті до 8 років, період спокою — до 6 місяців.
Проростає у межах температур 5—22°С, краще сходить з глибини 0,5—5 см.
Засмічує всі культури, особливо пізні.

Заходи боротьби із бур’яном

Варто відзначити, що мишій зелений – рослина досить стійка до несприятливих погодних умов, прекрасно сприймає засуху. Особливість рослини – вона здатна швидко виснажувати ґрунт, забираючи вологу та поживні речовини. Боротись із мишієм у механічний спосіб складно.
Які заходи боротьби пропонуються для захисту посівів від мишію зеленого?
1. Звичайно, це дотримання технології вирощування культур. Передбачає вчасний посів і збирання урожаю, правильну обробку ґрунту, використання хімічних засобів захисту рослин.
2. Зяблева обробка – це метод обробітку посівних площ, при якому насінню мишію зеленого складно прорости. Отже, саме зяблева оранка рекомендована для захисту і від цієї смітної рослини, і від багатьох інших.
3. Використання гербіцидів, зокрема, препарату від ТМ «Грінфорт» — Грінфорт НК 40, який призначений для знищення однорічних і багаторічних злакових рослин, а також деяких видів дводольних у посівах кукурудзи. Вказаний засіб характеризується високою ефективністю, надійністю та незаперечною якістю.