Осіннє внесення препарату Грінфорт Хорс на пізніх посівах озимого ріпаку

Озимий ріпак* — це конкурентоспроможна культура, посіви якої переважно не потребують захисту від бур’янів. Однак за засмічення багаторічними і деякими особливо шкідливими однорічними бур’янами, а також за умов зрідження посівів унаслідок несприятливих погодних умов, заходи зі знищення бур’янів можуть стати економічно доцільними. В технології вирощування ріпаку особливо важливе місце відводиться контролю забур’яненості посівів бур’янами, які досить сильно пригнічують рослину на перших стадіях росту і розвитку (втрати від бур’янів можуть сягати 60% і більше). Одним із найбільш ефективних препаратів для контролю забур’яненості посівів озимого ріпаку є гербіцид Грінфорт Хорс. 

1

Майбутній урожай значною мірою залежить від захисту посівів ріпаку в осінній період. Підготовка ґрунту до сівби, посів в оптимальні строки, вчасне внесення гербіцидів для захисту посівів, створення усіх необхідних умов для успішного розвитку ріпаку та його перезимівлі — все це складові майбутнього врожаю. Восени найбільш конкурентними для ріпаку бур’янами на полях є: підмаренник чіпкий, види ромашок,  види осотів, волошка синя, мак-самосійка, падалиця зернових та інші. Якщо не контролювати ці бур’яни, то ріпак не зможе конкурувати з ними, що може призвести до надмірного виносу точки росту над поверхнею ґрунту та відповідно до послаблення розвитку кореневої системи. А це збільшує ризик вимерзання ріпаку, адже міцна коренева система є запорукою успішної зимівлі.

Огляд поля СТзОВ «ім. Лесі Українки» - Грінфорт Хорс 1 л/га, дата внесення 05.10.2016 р.

Огляд поля СТзОВ «ім. Лесі Українки» — Грінфорт Хорс 1 л/га, дата внесення 05.10.2016 р.

Особливості осіннього росту і розвитку рослин заслуговують уваги головним чином у захисті озимих зернових і ріпаку від комплексу багаторічних та однорічних видів бур’янів. Глобалізація у рослинництві, різкі коливання погоди і зміна клімату потребують новітніх розробок щодо оптимізації і контролю фітосанітарного стану культурних рослин.

3

СТзОВ «ім. Лесі Українки». Пізній посів озимого ріпаку. Грінфорт Хорс 1 л/г — дата внесення 05.10.2016 р. Дію даного препарату видно, незважаючи на несприятливі погодні умови.

Грінфорт Хорс (Хізалофоп-п-етил, 125 г/л) — селективний гербіцид системної дії для знищення однорічних та багаторічних злакових бур’янів. Гербіцид системної дії. Даний препарат поглинається наземною частиною рослини та досить швидко розноситься по рослині. Порушуючи при цьому синтез жирних кислот,  що призводить до загибелі бур’янів.

*дата посіву — перша декада вересня 2016 року.