Особливості застосування фунгіцидів ТМ «Грінфорт» на озимій пшениці в 2016 році в Дніпропетровській області

Осінь 2015 року була аномально посушлива, внаслідок чого було отримано сходи озимих зернових незалежно від норми висіву орієнтовно однієї густоти, а саме від 300 до 400 шт. на кв.м., що ввійшли в зиму в фазі «шильця». Основні площі озимої пшениці  були посіяні після соняшника.

1

Фото № 1

При відборі «монолітів»  21-23.01.2016 року було відмічено, що сходи в  фазі «шильця» мали лише первинну кореневу систему, але при стабілізації температури проросли майже без втрат.

Фото № 2

Фото № 2

3

Фото № 3

Зважаючи на попередні висновки пророщування «монолітів» більшість господарств області почали «мерзлотале» живлення озимих з першої декади лютого 2016 року нормами 30-60 кг азоту в діючій речовині аміачною селітрою або  КАС.

4

Фото № 4

За сприятливих умов березня-квітня (помірної температури та достатніх опадів)  на травень було отримано 1-3 пагона на рослині (фото 5, 6).

5

Фото № 5

6

Фото № 6

Додаткове живлення розпочали третьої декади квітня в нормах 30-40 кг азоту у діючій речовині.  В залежності від стану забур’яненості сходів, застосування гербіцидів було 1-2-разовим. Перший обробіток проводили в фазу кущення препаратами Грінфорт «Преміум» нормою 0,5-0,6 л/га сумісно з інсектицидом Грінфорт «ІЛ 200» нормою 0,2 л/га та фунгіцидом Грінфорт«ФФ 250» нормою 0,5 л/га. На час обробітку, в залежності від особливостей сорту озимої пшениці та розташування або посіву (рівне поле чи пагорб), спостерігалася невелика кількість листостеблової маси. Живлення рослин через листок проводилося 5% розчином карбаміду або 10% розчином КАС з додаванням 1-2% сульфату  магнію.

В травні 2016 року випало 170% осадів від середньомісячної норми, що з різкими коливаннями температури спричинило спалах хвороб (гельмінтоспоріз, септоріоз, борошниста роса) наприкінці місяця. Тому на посівах, де були перевищені пороги шкодочинності хвороб, застосовували препарати Грінфорт «Супер» нормою 0,5 л на  1 га. При перших ознаках хвороби – з листовим живленням 5% розчином карбаміду або 10% розчином КАС з додаванням 1-2% сульфату магнію. Зважаючи на попередній досвід застосування препарату Грінфорт «Супер», зауважимо, що препарат діє максимально ефективно та  довго при внесенні за перших ознак хвороб (фото 7, 8).

7

Фото № 7

8

Фото № 8

В першій декаді липня склалися погодні умови, характерні для повітряної посухи, що мали наслідки  при формуванні маси зерна.

З 11.07 розпочалося збирання  озимих зернових. Результат застосування фунгіцидів в умовах цього року був наступним:

  • дворазове  застосування – 47 ц/га;
  • разове – 36 ц/га;
  • не застосовувалося  — 27 ц/г.

    Дослід проведено на пшениці сорту «Шестопалівка» в умовах одного масиву на території ФГ «Меренчук» Синельниківського району Дніпропетровської області.