Особливості застосування Грінфорт Хорс в посівах сої

Несприятлива осіння погода значно зменшила частку площ під озимими культурами. Тому в 2016 році багато агропідприємств збільшують площі під посівами сої.

Соя – стратегічно важлива культура для людства. Вона є основним джерелом рослинного білка.  Крім того, сою широко використовують для виробництва рослинної олії. Урожайність сої в світі за 2015 рік склала 25 ц/га, а в Україні – 17 ц/га.

Проте є й інший важливий аргумент на користь сої, завдяки якому ця культура займає гідне місце у структурі посівів – завдяки біологічний азотфіксації соя збагачує ґрунт азотом та покращує «здоров’я ґрунту».

Соя на початку вегетації росте відносно повільно, і бур’яни конкурують з нею за споживання вологи, поживних речовин та використання світла. Втрати врожаю від бур’янів можуть складати 30-50 %. Тому інтегрована боротьба з бур’янами має першочергове значення для успішного вирощування сої.

Враховуючи вищесказане, ФГ «Універсал Фарм» Хмельницької області Новоушицького району з 800 га   орної землі сою посіяло на площі 480 га.

Голова ФГ «Універсал Фарм» Лапчук Олександр Васильович, навчений попередніми проблемами боротьби з бур’янами в посівах сої, в 2016 році почав співпрацю з компанією «Украгроком» і не прогадав.

ФГ «Універсал Фарм» працює по традиційній схемі обробітку ґрунту. Восени була проведена оранка на глибину 27-28 см. Рано навесні було проведено закриття вологи з одночасним вирівнюванням, так як основним критерієм втрат при обмолоті сої є висота кріплення нижнього бобу. Жатку комбайна потрібно опускати якомога нижче, тобто передпосівний обробіток повинен максимально розрівняти фон поля.

За дві неділі до посіву поле було оброблено препаратом «Грінфорт ІГ 480» з розрахунку 3 л/га. Посів проводився сортом «Медісон» ( оброблений інокулянтом) 11 травня сівалкою «VEDERSTAD»  на глибину заробки насіння  3-4 см з одночасним внесенням добрива Супер Агро 10:24+10s – 120 кг/га. Посів проводився з міжряддям 12,5 см – це дає кращий розподіл площі живлення та швидке закриття міжрядь, що веде до зменшення втрат ґрунтової вологи, та підняття прикріплення на 1,5-2 см нижніх бобів, за рахунок конкуренції між рослинами у початковий період вегетації.

Через день після посіву в нічний час був внесений ґрунтовий гербіцид «Грінфорт ПМ-500» – 2 л/га + «Зенкор Ліквід» – 0,4 л/га обприскувачем «AMAZONE».

В результаті отримали дружні чисті сходи сої. Після сильної зливи на даному полі з’явилися поодинокі злакові бур’яни (мишій, куряче просо), і було прийняте рішення про обробіток посіву грамініцидом «Грінфорт ХОРС» (Хізалофоп-П-етил, 125 г/л) в нормі 0,7 л/га.

В боротьбі із зараженням посівів сої грибковими хворобами в період бутонізації було проведено фунгіцидний обробіток з одночасним внесенням мікродобрив. Використовувалися препарати лінійки Грінфорттм , а саме:

  • Грінфорт КД-500 – 0,5 л/га;
  • Грінфорт ФФ-250 – 0,5 л/га;
  • Борамін – 1 л/га;
  • Грінфорт універсальний – 18-18-18 – 3 кг/га.

Запобігаючи зараженню посівів вірусними хворобами, до даної композиції  був добавлений інсектицид «Грінфорт  ІЛ-200» – 0,15 л/га,  для знищення перенощиків вірусних хвороб (попелиці, цикади).

На даний час, соя стоїть чиста, вільна від основних хвороб та активно радує око господаря, а ми, працівники «Украгрокому»,  приймаємо подяки за цінні поради та якісні і недорогі препарати та мікродобрива Грінфорттм.