Особливості застосування препаратів Грінфорт Екстра, Грінфорт НК 40 та Грінфорт Преміум виробництва ТОВ «Украгроком» на кукурудзі у Волинській області

Сучасний захист кукурудзи від бур’янів ґрунтується на своєчасному і якісному виконанні комплексу організаційно – господарських, агротехнічних і хімічних заходів. Попри те, що хімічний метод захисту має певний негативний вплив на довкілля, він посідає одне з основних місць у системі захисту рослин. Це пов’язано, перш за все, із високою економічною віддачею, порівняно з іншими заходами, а також із швидким результатом.

Найпоширенішим у посівах кукурудзи є змішаний тип забур’яненості, який представлений у всіх ґрунтово-кліматичних зонах однорічними злаковими (просо куряче, мишій сизий та зелений) та дводольними  бур’янами: лобода біла, види щириці – біла, звичайна та лободоподібна, гірчиця польова, гірчак березковидний, осоти рожевий та жовтий, паслін чорний, мак. Саме тому правильне застосування на посівах кукурудзи високоефективних гербіцидів ґрунтової та післясходової дії дає змогу відмовитись від механічних заходів догляду за посівами, що уможливує економію коштів на пально-мастильні матеріали, а також запобігає додатковим втратам вологи у верхніх шарах ґрунту.

collage_1_1

18-й день внесення Грінфорт Екстра 4 л/га

Найкращий старт без бур’янів забезпечить ґрунтовий гербіцид Грінфорт Екстра (Металохлор 312,5 г/л + Тербутилазин 187,5 г/л). Особливістю цього препарату є те, що він нетоксичний до культури, і це дає змогу зберегти потенціал рослин. Ще однією перевагою препарату є можливість його застосування не тільки до сходів кукурудзи, а й після їх появи – до фази утворення п’яти листків (ВВСН 15). За використання ґрунтових препаратів потрібно звернути увагу на наявність ґрунтової вологи, оскільки її нестача послаблює гербіцидну дію.

Для захисту кукурудзи від бур’янів в післясходовий період асортимент гербіцидів досить широкий, що дає змогу підібрати найбезпечніший і водночас найефективніший продукт залежно від виду забур’яненості та фази розвитку культури.

 

Безумовно, першим представником цієї групи препаратів є Грінфорт НК-40 (Нікосульфурон 40г/л) – базовий страховий післясходовий гербіцид із найширшим вікном застосуванням (3-10 листків культури), що здатний контролювати переважно однорічні та багаторічні злакові бур’яни. Для підсилення дії Грінфорт НК-40 проти дводольних  бур’янів залежно від фази розвитку та виду шкідливої рослинності можна застосовувати бакові суміші із гербіцидом Грінфорт Преміум.

collage_2_2

Поле до внесення Препаратів Грінфорт НК 40 та Грінфорт Преміум

Грінфорт Преміум (2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 452,5г/л + Флорасулам 6,25г/л) – системний гербіцид для контролю однорічних та деяких багаторічних коренепаросткових бур’янів в посівах кукурудзи та зернових культур. Даний препарат має системну активність, проникає через листя і поширюється всіма її частинами, включаючи кореневу систему. Ріст бур’янів після внесення препарату зупиняється через добу. Видимі ознаки дії (скручування та знебарвлення листя) можна спостерігати на 3-4 добу з моменту внесення. Повна загибель бур’янів настає через 2-3 тижні після обробки в залежності від видового складу та погодно-кліматичних умов.

collage_3_3

3-й день після внесення препаратів Грінфорт НК 40 – 1,25л/га + Грінфорт преміум 0,5 л/га

 

 

 

Таким чином, задля отримання високого врожаю кукурудзи слід звернути увагу на всі процеси  технології її вирощування. Завдяки широкому асортименту засобів захисту рослин, ТОВ «Украгроком» надає агровиробникам реальну можливість обґрунтовано і професійно обрати технологію для вирощування кукурудзи.