Парша яблуні: правила лікування

ПаршаЯблуко – найпопулярніший серед споживачів нашої країни плід, що має чудовий смак та містить багато вітамінів. Саме тому багато вітчизняних сільськогосподарських підприємств займаються вирощуванням яблук та мають багатогектарні яблуневі сади. Проте, отриманню гарного врожаю цих плодів часто заважають різноманітні грибкові захворювання, найнебезпечнішим серед яких є парша.

Парша: як боротися?

На сьогоднішній день існує декілька способів боротьби із даним захворюванням: використання хімічних засобів – фунгіцидів, народні методи та за допомогою мінеральних добрив. Звичайно, найефективнішим методом є застосування фунгіцидів. Компанія «Украгроком» рекомендує для вирішення проблеми — швидкого та ефективного знищення парші — застосовувати фунгіцид Грінфорт ФФ 250, який є високоякісним та відносно недорогим вітчизняним хімічним засобом захисту рослин.

  Що потрібно знати перед використанням фунгіцидів проти парші?

  1. Всі хімічні препарати проти парші за способом дії поділяються на такі види: контактні, системні та системно-контактні. При виборі фунгіциду, яким ви плануєте користуватись, необхідно звертати увагу на його діючу речовину. Якщо в минулому сезоні проти парші ви використовували засіб з аналогічною діючою речовиною, то ефект буде низьким, адже гриб Venturia inaequalis (вентурія нерівна – патоген парші) швидко звикає до хімічних препаратів та виробляє стійкість.
  2. Фунгіциди, що використовуються у промислових яблуневих садах, не можна використовувати в умовах домашнього саду. В особистому господарстві застосовують препарати ІІІ та ІV класу небезпеки, що не несуть загрози здоров’ю людини.
  3. Обробку яблунь проводять за допомогою спеціального устаткування, яке дозволяє рівномірно та не у збільшених дозах наносити хімічні засоби.
  4. Застосовувати фунгіциди необхідно у безвітряну погоду, вранці або ввечері. Під час проведення обробки обов’язкове застосування індивідуальних засобів захисту – маски, окулярів, рукавиць і т.д.
  5. Найбільший ефект від обробки буде у випадку застосування фунгіциду до або відразу ж після дощу. Для парші дощ є позитивним фактором, що сприяє розповсюдженню інфекції.
  6. Найкраще використовувати хімічні препарати спільно з іншими заходами, що сприяють знищенню захворювання, а саме: зривання уражених яблук (їх закопують або спалюють) та листя дерев.
  7. Для різних сортів яблук правила застосування фунгіцидів різні. Так, наприклад, для сортів, більш стійких до парші, обробку проводять раз у сезон, для менш стійких – можна обробляти декілька разів.