Попелиця звичайна злакова: профілактичні заходи

ПопелицяІснують шкідники, які не надають переваги одному видові культур, а являються загрозою для багатьох рослин. Серед них і попелиця. Буряк цукровий, кукурудза, капуста, кімнатні рослини, овочі, фрукти та кущі – ця комаха скрізь знайде те, що їй необхідно для живлення та продовження існування. За нанесення шкоди злаковим культурам – пшениці, ячменю, житу, вівсу, сорго – несе відповідальність попелиця звичайна злакова.

Попелиця: коротка характеристика

Найчастіше зустрічається у степовій зоні нашої країни. Особливо полюбляє теплу та бездощову погоду – за таких умов кількість комах суттєво збільшується. Світла, з повздовжньою смугою посеред спини, розміром 2,7-2,9мм – такий вигляд має самка попелиці звичайної. Комахи виходять з яєць, які пережили зиму, у середині весни – на початку квітня.

Окрім того, що, живлячись злаковими культурами, попелиця не дає рослині нормально розвиватись, то вона також переносить вірусні захворювання.

Як захиститись від даного шкідника?

Спеціалісти стверджують, що велике значення мають організовані агротехнічні заходи, які слугують і профілактикою виникнення колоній попелиць, і методом ефективної боротьби з ними. Що до них відноситься?

  1. Лущення стерні, яке обов’язково потрібно супроводжувати глибокою оранкою. Це дасть змогу знищити велику кількість попелиць на падалиці та злаковій небажаній рослинності. Як показує практика, заорювання сприяє загибелі 98% цих шкідників.
  2. Використання фосфорно-калійних мінеральних добрив для підживлення культур дає змогу виробити стійкість до пошкоджень.
  3. Застосування гербіцидів для знищення злакових бур’янів, які теж потрапляють у «сферу інтересів» попелиці та сприяють збільшенню їх чисельності.
  4. Обробка інсектицидами посівів злакових культур. Найчастіше проводиться по периметру поля та по його краям. Перед застосуванням хімічних препаратів визначається рівень доцільності його використання.

На сьогоднішній день агрохімічний ринок нашої країни переповнений різноманітними засобами проти шкідливих комах. Проте, серед них варто обирати найефективніші, найбільш економічно вигідні та широкого спектру дії. Саме таким є інсектицид Грінфорт ДМ 400. Його основними перевагами є: швидкість незворотного впливу на організм шкідників, в результаті чого ті гинуть; може бути використаний для захисту багатьох сільськогосподарських культур (окрім зернових, це і цукрові буряки, зернобобові, яблуні, хмільники та виноградники); захищає рослини від найбільш розповсюджених комах, що шкодять посівам.