Прагматизм та висока ефективність – запорука успіху

Фото 1

Фото 1

Основною ціллю сільськогосподарських виробників є отримання якісного та високого врожаю, іншими словами – максимально використати потенціал врожайності сорту чи гібриду тієї чи іншої с/г культури.

Головною умовою для досягнення цієї мети є грамотне та продуктивне застосування всіх важливих систем землеробства. А це і правильне розміщення с.-г. культур у сівозмінах, з урахуванням всіх їх фізіологічних та морфологічних особливостей, і розрахування систем добрив, і систем захисту тощо. Хочу зупинитись на одному з найважливіших ланцюгів системи землеробства – на системі хімічного захисту, на прикладі однієї з основних с/г культур – кукурудзі (Фото 1).

Одним з ефективних препаратів у боротьбі з бур’янами у посіві кукурудзи є гербіцид Грінфорт Преміум, в складі якого дві діючи речовини: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 452,5 г/л + флорасулам 6,25 г/л. Він володіє широким спектром дії проти однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, в тому числі, слабо чутливих до сульфонілсечовинних препаратів.

Два різних механізми дії діючих речовин препарату, попереджають виникнення резистентності у бур’янів. Відмінна системна активність гербіциду дозволяє легко проникати та швидко, протягом години, розповсюджуватися по рослині, блокуючи ростові процеси.

Грінфорт Преміум відрізняється виключно високою ефективністю проти цілого ряду бур’янів, таких як: підмаренник чіпкий, осот рожевий та жовтий, різновиди ромашки, паслін чорний, зірочник середній, всі види родини хрестоцвітних, різновиди щириця, різновиди лободи, різновиди гірчаків, мак-самосійку, а також падалиці соняшника та ріпаку, в тому числі стійких до гербіцидів інгібіторів ацетат лактат синтази.

Норма препарату складає 400-600 мл/га. Максимальною нормою слід працювати при сильному забур’яненні поля багаторічними дводольними, а також  коренепаростковими бур’янами.

2

Фото 2

Дози 400 мл/га досить для знищення падалиці соняшника, а також невеликої кількості однорічних дводольних бур’янів (Фото 2).

Все це хочу підкріпити практичним прикладом:

Виробник: ТОВ ВП «Імпульс Плюс», Черкаська обл., Канівський р-н, с. Степанці.

Культура: кукурудза

Площа: 190 га

Попередня культура: озима пшениця.

Норма витрати препарату: 400 мл/га

Норма витрати робочого розчину: 250 л/га

Фаза культури: 3-4 листки.

В даному випадку, враховуючи, що на посівах кукурудзи відсутні злакові бур’яни, гербіцид Грінфорт Преміум використан у чистому вигляді.

На четвертий день після обробки поля вже чітко видно симптоми ураження як на бур’янах, так і на падалиці соняшника. (фото 3, 4).

Фото 3

Фото 3

Фото 4

Фото 4

Повна загибель бур’яну та падалиці спостерігалась вже через 10-12 днів.

Фото 5

Фото 5

Фото 6

Фото 6

Як ми бачимо на фото, на момент 14 червня, посіви кукурудзи знаходяться у пристойному стані.

Факторами  при досягненні такого ефекту після обробки гербіцидом Грінфорт Преміум мінімальною дозою послугували насамперед: правильний вибір агрономом господарства попередника, а також чітке визначення видового складу шкідливих об’єктів, з врахуванням їх фази розвитку.

Ця стаття ні в якому разі не слугує призивом до використання тільки мінімальних доз продуктів ТМ «Грінфорт», а даним прикладом я намагався ще раз довести, що тільки правильний, грамотний підхід до розрахунків системи захисту дозволить виробнику с/г культур раціонально використати свої ресурси, отримуючи при цьому те, до чого він завжди прагне – високий та якісний врожай!

Менеджер з організації консультаційної діяльності Черкаського представництва Д.В. Махно