Прихований потенціал амінокислот

Затяжна, прохолодна, волога весна із перепадами температур внесла корективи в захист всіх с/г культур. Погода не давала можливості господарствам вчасно та якісно проводити внесення ЗЗР, що в свою чергу призводило до переростання бур’янів, проходження фаз розвитку культурних рослин, ускладнення контролю шкідників і хвороб. Практично всі бачили на полях «жорстку» роботу майже всіх гербіцидів, пригнічення викликали навіть загальноприйняті в господарствах схеми захисту і комбінації бакових сумішей. Скільки ж недоотримано врожаю від цього стресу!

Для ФГ «Лариса» Глобинського р-ну Полтавської області співпраця з компанією «Украгроком», як і знайомство з лінійкою засобів захисту «Грінфорт», почалися цього року вперше. Цьогоріч в господарстві посіяно кукурудзу на площі більше 100 га. Захист був за схемою: Грінфорт НК 40 (Нікосульфурон, 40 г/л) (1,25л/га) + Грінфорт Преміум (2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 452,5г/л + Флорасулам 6,25 г/л) (0,5л/га). Площа поля була незначною мірою забур’янена пирієм повзучим та деякими однорічними злаковими, серед широколистих найбільш шкодочинними були берізка польова, чина бульбиста, паслін чорний, лобода біла. Норми гербіцидів були максимальними, оскільки вказані бур’яни ефективно контролювати можливо тільки в кукурудзі. На момент внесення кукурудза була у фазі 4- 5 листків. Обробіток засобами захисту проводився кілька днів з перервами, погода не давала можливості в’їхати в поле з обприскувачем, вносячи свої корективи: пониження температури вночі та дощова погода призвели до пригнічення культури. Кукурудза мала типовий вигляд (на фото). collage

Значною мірою пригніченими були площі, де випала значна частина опадів (24 мм) разом із зниженням нічних температур (до +7° C).

Було прийнято рішення про обробіток таких площ посівів препаратом Натурамін WSP.

Натурамін WSP – антистресант для позакореневого внесення – один із численних представників препаратів на основі амінокислот, які є на ринку України. Виробник – DAYMSA (Іспанія) – лідер з виробництва спеціальних органо-мінеральних добрив, біостимуляторів та коректорів мінерального живлення. Натурамін WSP – найконцентрованіший продукт на ринку України, вміст вільних L-амінокислот рослинного походження складає 800 г/кг.

 

В господарстві обробляли посіви із нормою 0,3 кг/га. Вже за два дні було видно роботу Натураміну. Рослини вирівнялися, мали більш яскраво-зелене забарвлення. Вже за тиждень не було ніяких ознак післядії ані гербіцидів, ані погоди. На даний час кукурудза стоїть у відмінному стані, рослини і початки вирівняні, ряди зерен в початку не перекручені (що може спостерігатися при порушенні регламентів внесення ЗЗР не по фазі культури).

Результати збирання врожаю остаточно покажуть різницю в оброблених і необроблених амінокислотами площах.

В цілому, господарство задоволене роботою як засобів захисту ТМ Грінфорт, так і Натураміну. Сподіваються на плідну співпрацю і консультаційний супровід на наступний рік.

3

Автор статті: менеджер з організації консультативних послуг Полтавського представництва Брашован В.О.