Підписка
на новини

Щириця звичайна: як подолати?

Щириця звичайнаЧому необхідно постійно проводити заходи боротьби із смітною рослинністю у посівах сільськогосподарських культур? Тому що бур’яни вважаються одним із найбільш шкодочинних факторів, що вкрай негативно впливає на продуктивність та урожайність сільськогосподарських культур. Бур’янам не потрібні особливі умови для росту і розвитку, вони характеризуються вищою стійкістю до стресових ситуацій та мають міцнішу, ніж культури (особливо на ранніх етапах розвитку) кореневу систему. Тому їм досить комфортно знаходитись на оброблених посівних площах, до того ж, із внесеними мінеральними добривами, вологою і поживними речовинами, які сприяють збільшенню забур’яненості посівів та створюють складні умови для росту сільгоспкультур.

Щириця звичайна. Коротка характеристика

Назва: щириця звичайна (Amaranthus retroflexus)
Клас: дводольні
Родина: щирицеві (Amaranthaceae Juss.)
Спосіб живлення: непаразити
Тривалість життя: малорічні, ярі, пізні ярі
Поширення: Лісостеп, Полісся, Степ
Стебло пряме, опушене, розгалужене, висотою 20—150 см
Листки яйцеподібно-ромбічні
Коренева система стрижнева
Розмножується насінням
Цвіте у червні—вересні
Суцвіття волотеподібне, квітки зелені, дрібні
Плід — сім’янка, насіння сочевицеподібне, достигає у липні—жовтні
Репродуктивна здатність —1070 тис. насінин на одній рослині
Зберігає життєздатність в ґрунті до 40 років, період спокою 6—8 місяців.
Проростає у межах температур 6—36°С, сходи з’являються з глибини не більше 3 см у квітні—липні.
Завдяки своїй репродуктивній здатності щириця звичайна відноситься до злісних смітних рослин, з якими, до того ж, досить важко боротись. Часто даний бур’ян можна зустріти на посівах колосових зернових культур, соняшнику, картоплі, гороху, сої, моркви. Також щириця засмічує сади та виноградники.

Способи контролю

Для того, щоб позбутись щириці, необхідно перш за все дотримуватись технології вирощування тієї чи іншої культури та вчасно реагувати на проблему. Сьогодні для знищення щириці звичайної, а також багатьох видів однорічних дводольних та злакових рослин використовують гербіцид Грінфорт ПМ 500 – селективний хімічний препарат на основі прометрину. Чому варто обрати саме цей засіб?
По-перше, Грінфорт ПМ 500 є дійсно високоефективним пестицидом, що здатен за короткий час знищити небажану рослинність та забезпечити тривалий захист посівів. По-друге, його виробництвом займається ТМ «Грінфорт» — вітчизняний виробник, а тому вартість гербіциду більш прийнятна у порівнянні із закордонними аналогами. В той же час, Грінфорт ПМ 500 вирізняється високою якістю та цілковито безпечний для навколишнього середовища.