Сітчаста плямистість: заходи захисту

Сітчаста плямистістьНа перший погляд здається, що нічого складного у вирощуванні сільськогосподарських культур немає: чітке дотримання графіку, виконання необхідних робіт – і все, справу зроблено, можна збирати хороший урожай. Проте, насправді, існує безліч негативних факторів, які здатні суттєво впливати на результати господарської діяльності. Одним із таких факторів є грибкові захворювання рослин.

Сітчаста плямистість – дуже розповсюджена хвороба, яка не має особливого «місця проживання», а може виникати у будь-якій кліматичній зоні нашої країни та на будь-якому типі ґрунту. Проявляється дане захворювання як бурі овальні плями, що мають велику кількість поперечно-повздовжних рисочок, які утворюють особливий візерунок – сітку (звідси і назва хвороби). Такі плями не утворюють суцільні смужки.

Сітчаста плямистість: наслідки

  • погіршення якісного складу зерна, плодів або насіння культур;
  • зниження врожайності до 50% (при інтенсивності зараження від 50% до 70% посівів).

Як захиститись від сітчастої плямистості?

  1. Обов’язкове дотримання сівозміни (проводити посів культур, які найбільш нестійкі до цієї хвороби, один раз на 2-3 роки на одній і тій же площі).
  2. Необхідно заорювати рослинні рештки.
  3. Проводити посів у оптимальні строки.
  4. Створення просторової ізоляції між посівами культур.
  5. Вирощування найстійкіших сортів.
  6. Протруєння насіння перед проведенням посіву.
  7. Використання фунгіцидів. До речі, використовувати ці препарати необхідно на початковому етапі інфікування культур. Сітчаста плямистість ставить жорсткі часові умови – якщо не застосувати фунгіциди протягом 1-1,5 діб після ураження, то надалі ефективність обробки хімічними засобами стрімко знижується. Саме тому їх застосовують для нижніх ярусів листя культур на початкових етапах спороутворення плямистості.

Одним із найефективніших фунгіцидів, що захищає зернові колосові культури (і озимі, і ярі) від сітчастої плямистості, є препарат від торгової марки Грінфорт – Грінфорт ФФ 250. Якісний, дієвий, надійний, відносно недорогий – це основні переваги даного засобу. Окрім того, його можна застосовувати для боротьби із борошнистою росою, септоріозом, стебловою бурою іржею, фузаріозом та багатьма іншими захворюваннями зернових. Грінфорт ФФ 250 також використовується аграріями для лікування таких культур як цукровий буряк, яблуня, виноград.