Як виглядає звичайна бурякова блішка?

БлішкаЦукровий буряк є однією із найважливіших технічних культур, що вирощується сьогодні на українських полях. Навряд чи існує сільськогосподарське підприємство у нашій державі, яке б не займалось цим видом діяльності. Це вигідно, до того ж, і ринок збуту постійно росте. Проте, успішному вирощуванню буряків можуть стати на заваді різноманітні негативні фактори, одним із яких є звичайна бурякова блішка. Цей шкідник живиться не лише цукровими буряками, він також споживає гречку та коноплі. Розповсюджений у всіх кліматичних зонах країни.

Блішка та її зовнішні особливості

Темно-бронзового кольору, розміром 1,9-2,4мм, з надкрилами, що мають крапчасті борозни, тіло овальної форми, з прямою основою передньоспинки, з темними вусиками – такі візуальні характеристики має блішка. Яйця даний жук відкладає світло-жовтого кольору.

Взимку блішка живе на рослинних рештках у лісосмугах обабіч полів, чагарниках, садах, на узбіччях доріг та серед багаторічних трав. Якщо сезон видається дощовим та холодним, то шкідник залягає на зимівлю у ґрунт вглиб на 20-30см. Наприкінці березня – початку квітня за умови +6ºС-+8ºС блішка виходить із місця, де провела зиму. Коли температура повітря прогрівається до +16ºС, жук починає живитись рослинністю з родини гречкових і лободових. Це відбувається до тих пір, поки не з’являються перші сходи буряку – тоді шкідник переміщається на них, пересуваючись стрибками і перелітаючи.

Шкодочинність блішок

Плодючість самок блішки становить 200-240 яєць – досить серйозна цифра. Якщо не здійснювати профілактичних заходів та не проводити боротьбу вже під час виникнення проблеми, то втрати врожаю буряків можуть сягати до 70%. Найбільшої шкоди культурі блішки завдають за умов сухої, теплої погоди та при нерівномірності сходження рослин. Даний шкідник вигризає зверху на листі дірки, не чіпаючи при цьому нижнього епідермісу. Листя починає рости, і у місцях прогризених дірок розривається, що призводить до його сухості. Зрештою, рослина може загинути повністю, якщо було пошкоджено більшість її листків.

Заходи боротьби із блішками:

  • знищення бур’яну, на якому даний шкідник зимує та підживлюється до сходження буряків;
  • проводити сівбу обробленим насінням;
  • використовувати інсектициди для захисту посівів.

Грінфорт ДМ 400 – ефективний, безпечний та надійний препарат від вітчизняного виробника, який допоможе позбутись проблем із блішками у посівах цукрового буряку. Крім того, даний засіб можна застосовувати для захисту від широкого спектру шкідників таких культур як колосові зернові, зернобобові, хмільники, яблуні, виноградники.