«Зелена Фортеця Грінфорт» на сторожі зернових культур

Автор: менеджер з організації консультативних послуг

ТОВ «Украгроком»

Ю. Степанов

Шановні агроукраїнці! Положіть руку на серце та відновіть у своїй пам’яті  зелену пшеничку від кореня до колосу, та не навесні, а влітку, перед самим збиранням. Чи можливе це? Чи не є це сон Агро Кобзаря? Ні — не є. Бо той, хто спромігся обприскати свою годувальницю чотири рази – той це бачив, хто тричі – теж бачив. А той хто двічі, та й ще в 2016 році – ні, не бачив. А мені пощастило це бачити!  «Продюсер»  такого видовища – Косюк Сергій Олексійович все це не тільки бачив, а – передбачив і не тільки в поточному році, а і три роки перед цим.

За останні три роки господарство СТОВ «Перше травня» Велико-Олександрівського району, яким керує Сергій Олексійович, вийшло з глибокого небуття на третю сходинку кращих господарств Херсонської області! Основним чинником успіху виявилась унікальна технологія захисту зернових культур.

Оскільки керівник господарства зняв «гриф таємності» з досягнутої технології і дозволив мені продублювати її в «генеричній»  інтерпретації, я з вдячністю до Сергія Олексійовича довожу до Вас результати цього тестування під кодовим найменуванням «Зелена фортеця».

Колос наливається з осені і забезпечує  близько половини прибавки врожайності від факторів, що здатен регулювати аграрій. Восени 2015 року такого не сталося. Пізні сходи (грудневі) знівелювали закладку осіннього фундаменту майбутнього урожаю. Все вирішувалось навесні.

Сходи, що перезимували в фазі шилець, успішно пройшли фазу кущіння 12-го квітня. Сталося це, стверджує Сергій Олексійович, завдяки застосуванню протруйників групи AgCelence.

А надалі відбулося те, що траплялось останні три роки. Внесення 18-го квітня фунгіциду Абакус в баковій суміші з гербіцидом, інсектицидом  і хелатною формою добрив  (див. таблицю) забезпечило зелений ефект нижнього ярусу листя до другого обприскування, що відбулося 18-го травня.

Еталонний  захист,   прийнятий в  СТОВ  «Перше травня» (В.  Олександрівського  району Херсонської області)

Вартість гектара норми, грн./га

   «Зелена  фортеця» (cистема захисту ТОВ «Украгроком»)

Еталон Грінфорт
Перше обприскування
Гранстар Голд — 0,025 кг/га 140 25 Грінфорт ТМ 750 — 0,025 кг/га
Абакус – 1,5 л/га 656 555 Грінфорт АС — 0,75 л/га
0 44 Гуміфілд ВР 18 — 0,2 л/га
Фоликер 12-46-8 — 3 кг/га 220 211 Грінфорт Універсальний 18-18-18 — 3 кг/га
Енжіо – 0,18 л/га 264 59 Грінфорт ІЛ 200 — 0,2 л/га

Друге обприскування

Енжіо  — 0,18 л/га 264 120 Грінфорт ІЛ 200 — 0,4 л/га
Альто супер — 0,4 л/га 383 286 Грінфорт Супер – 0,4 л/га
Фоликер 12-46-8 — 2 кг/га 146 211 Грінфорт універс. 18-18-18 – 3 кг/га
Карбамід сечовина — 5 кг/га 36

Разом

Еталон → 2109 1511 ← Украгроком (-598 грн)

Чому Абакус ( піраклостробін) виведено на перше місце в переліку? Тому що він також відноситься до препаратів нової групи – AgCelence (Agricultures Excellence – неперевершена агрокультура), які містять стробілуринони з подвійною функцією. Перша – потужна фунгіцидна, друга – стимулююча. Наш генерик – Грінфорт АС (азоксістробін) не відноситься до групи AgCelence,  внаслідок послабленої стимулюючої функції. Цей недолік з легкістю компенсується додаванням в бакову суміш потужного стимулятора росту – Гуміфілд ВР 18 (в таблиці праворуч). Разом ці препарати коштують на 57 грн/га менше, ніж гектарна норма Абакусу. Комбінація цих компонентів з іншими генериками, що дублюють оригінали, один в один забезпечила зелений ефект нижнього ярусу листя до другого обприскування (18.05).

Слід підкреслити, що застосування на такому активному фунгіцидному фоні оригінального або генеричного гербіциду (Грінфорт ТМ 750), а також оригінального або генеричного інсектициду (Грінфорт ІЛ 200)  забезпечило повний контроль над бур’янами і шкодо чинними комахами. Застосування хелатної форми добрив (Грінфорт Універсальний 18-18-18), по закону синергізму, сприяло активній закладці додаткових колосків в колосі і кількості зерна в колосках.

Витрати на препарати в Еталонній системі захисту, склали 1280 грн./га, а в системі захисту «Зелена фортеця» — 894 грн./га (курс $ = 26,00 грн.).

В другому обприскуванні Сергій Олексійович не застосовує фунгіциди з ефектом AgCelence. Натомісць він використовує синергічний і пролонгований ефект взаємодії кращих фунгіцидів групи триазолів з хелатною формою добрив. Демонстрація такої  взаємодії представлена на Фото 1.

grinfort-universalnij

В тестуванні препаратів «Грінфорт» у  другому обприскування діючі речовини обох фунгіцидів були однаковими.

Вартість застосування останніх була на 212 грн./га більшою за нашу схему. Загальна економія коштів за два обприскування склала 598 грн./га, що еквівалентно 1,5 ц/га пшениці (Нібулон). Урожайність при застосуванні оригінальних препаратів склала 75,3 ц/га, а при захисті препаратами Грінфорт – 75,0 ц/га. Якість зерна відповідала 2-му класу. Доречно нагадати, що такий рівень урожайності одержано на полі, на якому пшениця перезимувала в стадії шилець, тоді коли зрошувана пшениця (осіннє кущення), де застосовувалась  відмінна система захисту, спромоглася сформувати 61 ц/га зерна 3-го класу (не буду вказувати на господарство).

Шановні Господарі! Зніміть руку з серця і покладіть на гаманець. Я розумію Ваші вагання. Спробуйте протестувати технологію захисту «Зелена фортеця» не на всій площі пшениці, а на частині по різним попередникам. В супровід представленої технології входить обчислення всіх економічних показників такого тестування за допомогою автоматизованої технологічної карти.

Якщо площа полігону, де буде впроваджуватись схема захисту та удобрення «Зелена фортеця», перевищить 500 га, то додатково «Украгроком» безкоштовно проводить агрохімічний аналіз ґрунту на вміст NPK та склад мікроелементів в  ґрунтовому розчині та розробляє рекомендації, щодо раціонального внесення добрив.

Фото 2. «Зелена фортеця» стан листя на 10 червня

Фото 2. «Зелена фортеця» стан листя на 10 червня