Гербіциди – засоби захисту рослин, які контролюють розповсюдження бур’янів та їх знищують. Їх дія може бути вибірковою та суцільною. Варіанти застосування і терміни внесення речовин залежать від їх шляхів надходження в рослини , властивостей, препаративних форм, вибірковості культур і набору бур’янів, які слід знищити. Враховуючи ці фактори, гербіциди вносять в різні періоди вегетації, після сходу культури, до сходу культури , до сходу бур’янів , до посіву культури.

Ацетохлор – гербіцид ґрунтової дії, який знищує однорічні злакові і дводольні бур’яни. Препаратом оброблюють кукурудзу та соняшники. Обробка ґрунту кукурудзи проводиться до посіву ( із закладенням при нестачі вологи ) або до сходів культури. Що стосується соняху, його обприскують до сходу культури.  

Механізм дії препарату  

Ацетохлор надходить у рослини через коліоптель, перешкоджає біосинтезу ліпідів, хлорофілу, токоферолу, та багатьох інших, важливих для розвитку рослин речовин.

Препарат має декілька переваг в порівнянні з іншими гербіцидами. По-перше, ацетохлор відносно швидко руйнується в рослинах , залишки в зеленій масі кукурудзи зберігаються протягом 40 — 50 днів. У ґрунті період напіврозпаду становить від 8 до 18 днів. Сильно сорбується ґрунтом і не вимивається в нижні горизонти.

Особливо важливий той факт, що препарат залишається активним протягом двох та навіть трьох місяців після застосування. Крім того ацетохлор вибірково ставиться по відношенню до рослини, яку захищає. Не впливає на наступні культури в сівозміні, через те, що майже не зберігається до кінця вегетаційного періоду.

Препарат вносять наземним обприскуванням ґрунту до, під час або після сівби . Максимальна ефективність дії гербіциду спостерігається при внесенні препарату під передпосівну культивацію. Ацетохлор пригнічує ріст коренів і стеблової частини проростків бур’янів. Однією з головних умов високої ефективності препарату є якісна підготовка ґрунту до посіву і обробки. Ґрунт повинен бути оброблений до мілкокомкового стану і вирівняний . Максимальний ефект досягається при достатньому прогріванні і насиченні вологою верхнього шару ґрунту перед обробкою ацетохлором .

Бур’яни, що проростають контактують з препаратом , який знаходиться у верхньому шарі ґрунту, і гинуть ще до появи на поверхні, крім того він пригнічує ріст кореневої та стеблової частини пророслих бур’янів.