Важко навіть уявити, що у відносно недалекому минулому фермери та селяни для знищення бур’янів у посівах сільськогосподарських культур використовували такий метод як прополка. Велика кількість часу, важка фізична праця і мала ефективність – все це являється негативними аспектами механічного способу вирішення проблем із смітними рослинами. Якщо говорити про день сьогоднішній, то таким чином працювати просто неможливо: тому що заробітна плата найманих працівників, що будуть здійснювати прополку полів, буде на рівні або навіть перевищить прибутки від потенційного урожаю. На щастя, існує більш простий спосіб вирішити проблему – використовувати гербіциди. Серед хімічних засобів захисту рослин, які призначені для знищення небажаної рослинності, одним із найбільш популярних є ацетохлор.

Ацетохлор: хімічна речовина

Вказаний хімікат є основою для багатьох гербіцидів із світовим ім’ям – наприклад, Харнес. Ацетохлор відноситься до групи хлорацетоміди. Препарати цієї групи ефективні при застосуванні на проростаючому насінні бур’янів, їх не використовують для контролю вегетуючих рослин.

Ацетохлор після обробки ним поля діє наступним чином: речовина переміщується до точок росту коріння та пагонів, порушуючи розвиток кутикул та поділ клітин. Гербіциди на основі ацетохлору відносять до ґрунтових засобів, що володіють селективністю по відношенню до культур. Однорічні злакові та дводольні смітні рослини – це спектр впливу ацетохлору. До речі, він є надійним захистом для важливих технічних культур – сої, соняшника, кукурудзи.

Українські пестициди

Звичайно, наші сільгоспвиробники найчастіше для проведення активної господарської діяльності та захистку культур обирають іноземні пестициди, вважаючи їх за надійніші та ефективніші від вітчизняних. Проте, ми можемо впевнено стверджувати, що сьогодні і українські виробники мають що запропонувати аграріям. Яскравий приклад – гербіцид Грінфорт АХ 900 від ТМ «Грінфорт».

Переваги Грінфорт АХ 900:

  • нижча вартість по відношенню до іноземних аналогів;
  • висока ефективність;
  • висока якість;
  • дозволяє контролювати широкий спектр шкодочинної рослинності;
  • допомагає отримати високі урожаї культур;
  • являється економічним засобом, адже сільгосппідприємствам не потрібно додатково витрачати кошти на паливно-мастильні матеріали для техніки, щоб обробляти поля для знищення бур’янів;
  • допомагає ґрунту зберегти дорогоцінний для культур прошарок вологи та не впливає на його родючість;
  • захищає посівні площі тривалий час;
  • володіє високим ступенем екологічної безпеки;
  • не має негативних наслідків для наступних рослин у сівозміні, тому що розкладається протягом періоду вегетації культур.