Для підвищення врожайності таких сільгоспкультур як кукурудза, соя та соняшник вкрай важливо, щоб під час їхнього розвитку та росту було якомога менше негативних впливів, таких, як грибкові захворювання, шкідники, небажана рослинність. Для боротьби з останньою використовується гербіцид Ацетохлор. Даний засіб розрахований на пригнічення однолітніх злакових та дводольних бур’янів. Висока ефективність, швидкість впливу та стійкий результат — це і є основні компоненти успіху цього препарату серед вітчизняних аграріїв.

Якими перевагами володіє Ацетохлор?

  1. Забезпечує чистоту полів із самого початку вегетаційного періоду культур, що, наприклад, для кукурудзи є надзвичайно важливим, враховуючи специфіку її розвитку.
  2. Зберігає вологу і структуру верхнього прошарку ґрунту завдяки зменшенню кількості його механічних обробок.
  3. Не має впливу на наступні культури, що будуть зростати на оброблених засобом площах.
  4. Незамінний при несприятливих та складних погодних умовах, що унеможливлюють обробку після сходження культур.
  5. Має суттєву перевагу перед гербіцидами, що застосовуються після проростання небажаної рослинності, яка вже встигла забрати частину вологи і мікроелементів із ґрунту.

Що впливає на ефективність використання Ацетохлору?

Є декілька факторів, які потрібно враховувати при застосуванні даного гербіциду. По-перше, це вміст гумусу у ґрунті. Якщо його вміст перевищує 3%, то норми використання Ацетохлору збільшуються. По-друге, має значення структура ґрунту. На піщаних видах землі достатньо мінімальних доз засобу, а при  більш складних за складом ґрунтах потрібно застосовувати більшу кількість препарату. По-третє, вологість ґрунту: оскільки Ацетохлор малорухливий при потраплянні у землю, то його ефективність проявляється за наявності достатньої кількості вологи. Активність властивостей гербіциду залежить від штучного зрошення або від випадіння дощу. Як показує практика, 10-15 мм осадків достатньо, щоб препарат проявив свою дію.

Порушення білкового і ліпідного обміну в клітинах рослин – саме таким чином працює Ацетохлор. Порушення обміну речовин у бур’янах – це процес, який є незворотнім. Внаслідок нього паростки рослин призупиняють свій ріст і гинуть. В бакових сумішах препарат сумісний із більшістю пестицидів, проте в кожному окремому випадку необхідно проводити тест на сумісність.