Будь-які хімічні препарати, що сприяють захисту культур від різноманітних негативних факторів, потрібно, перш за все, правильно обрати, а по-друге, правильно застосовувати. Мається на увазі, що пестициди повинні відповідати по максимуму потребам певного сільськогосподарського виробництва, а говорячи про правила використання, необхідно, щоб засіб показав найвищий ефект та результативність впливу. При цьому також важливо, щоб не постраждали ані сільгоспкультури, ані навколишнє середовище.

Ацетохлор – ґрунтовий селективний гербіцид

Поняття «ацетохлор» має декілька визначень: так називають і саму активну речовину із групи хлорацетомідів, і гербіцид, що має вибіркову дію та знищує однорічні злакові та деякі види дводольних рослин у посівах культур. Ацетохлор характеризується тим, що впливає на проростаюче насіння бур’янів, він є малоефективним у боротьбі з вегетуючими смітними рослинами. До речі, вітчизняна агрохімічна промисловість пропонує український гербіцид на основі даної хімічної речовини – Грінфорт АХ 900.

Якими перевагами володіють ґрунтові гербіциди і, зокрема, ацетохлор?

  1. На початку періоду вегетації культурам не потрібно конкурувати за життєво необхідні ресурси із небажаною рослинністю, адже такі засоби забезпечують чистоту посівів. Це особливо важливо для таких культур як кукурудза та соняшник, коренева система яких на початкових етапах розвитку є слаборозвиненою та неконкурентоспроможною.
  2. Верхні прошарки ґрунту після обробки ацетехлором зберігають цінну для культур вологу, адже необхідності у частих механічних втручаннях немає.
  3. Ацетохлор не впливає на наступні культури у сівозміні.
  4. Вказаний засіб можна застосовувати навіть при несприятливих погодних умовах, коли інші гербіциди є безсилими, а дорогоцінний час до сходження культур втрачається.

Як правильно проводити обробку посівних площ ацетохлором?

  • Одним із найважливіших чинників ефективного використання ацетохлору є створення оптимальних умов для його внесення. Перш за все, ґрунт має бути дрібногрудочковим. Таким чином, на вирівняній поверхні без великих грудок ацетохлор вноситься рівномірно та розприділяється у рівних пропорціях по посівній площі.
  • Під час внесення гербіциду важливо, щоб не виникло перекриття.
  • Після проведення обробки не потрібно певний час здійснювати механічного втручання на посівних площах, щоб не знизити ефективність дії хімічного засобу.
  • Ацетохлор не можна застосовувати під час або після сходження культур, адже це може призвести до їх токсикації, результатом чого стане загибель посівів.
  • Застереження: при високій вологості ґрунту та низькій температурі повітря в період проростання насіння соняшнику, може відбутись отруєння сходжень цієї культури.