Незважаючи на велику кількість різноманітних пестицидів, яку пропонують аграріям виробники для здійснення захисту сільськогосподарських культур, агрохімічна промисловість не зупиняється на досягненому. Сьогодні проводяться дослідження та створюються хімічні препарати, які мають більш високий ступінь безпеки для навколишнього середовища та вищу ефективність. Крім того, важливу роль відіграє і економічність агрохімікатів. Діючу речовину ацетохлор і гербіциди на його основі, звичайно, не можна віднести до найсвіжіших новинок ринку, проте їх не можна вважати такими, що вже добре вивчені та мають довгу історію (як, наприклад, гліфосат). У багатьох країнах світу не існує навіть нормативних документів, які б регламентували застосування ацетохлору, адже його властивості та вплив на ґрунти вивчений недостатньо.

Ацетохлор: що потрібно знати?

По-перше, даний хімікат (які і препарати на його основі) відноситься до групи хлорацетоміди. По-друге, являється ґрунтовим селективним гербіцидом, що ефективно знищує однорічні злакові та деякі види дводольної рослинності у посівах культур. В основному, ацетохлор використовують для захисту соняшнику, сої і кукурудзи – цінних технічних рослин.

По-третє, препарат є малотоксичним і володіє значним переліком позитивних характеристик:

  1. Ацетохлор призводить до загибелі бур’янів у досходовий період розвитку культур. Таким чином, забезпечується цілковита чистота полів у найбільш чутливий та небезпечний час для сільгоспкультур, коли вони не здатні виграти боротьбу у смітних рослин за життєво необхідні ресурси.
  2. Активним засіб залишається у ґрунті протягом 2-3 місяців після обробки. Проте, на наступні культури у сівозміні він не вплине.
  3. Ацетохлору не страшні високі температури повітря або інші несприятливі погодні умови.
  4. Вирізняється високим ступенем вибірковості по відношенню до культур.

Які види бур’янів знищує засіб?

Високу чутливість до впливу ацетохлору виявляють такі рослини як пальчатка (та її види), плоскуха, тонконог однорічний, види проса, осот рожевий, зірочник середній, шпергель польовий, паслін чорний, жовтозілля весняне, портулак городній, ромашка лікарська і ромашка не пахуча, прозелень звичайний, грицики звичайні, курячі очка польові, види щириці, види мишію.

Помірно чутливі наступні рослини – багаторічні злакові (тільки з насіння), види вероніки, види гірчаку, кіксія несправжня, лобода гібридна, лобода біла, собача петрушка звичайна, просо посівне.