Ефективніші, швидші, надійніші, економічно вигідніші – сьогодні агрохімічна промисловість не зупиняється на досягнутих результатах, а працює наполегливо у напрямку створення нових хімічних препаратів, які б володіли ще більшими перевагами та зручностями, були б більш безпечними та без проблем вирішували б питання боротьби із небажаною рослинністю у посівах сільськогосподарських культур. Доведено, що, наприклад, засміченість бур’янами знижує урожайність кукурудзи на 30-50%, пшениці озимої – на 25-55%, соняшника – до 60%. А для деяких видів рослин відсутність проведення заходів боротьби із бур’янами взагалі означають фактичну загибель.

Ацетохлор: хімічна речовина і гербіцид

Хімічна речовина, що не має кольору, проте володіє високою в’язкістю, — це і є ацетохлор. Він дав назву досходовому гербіцидові селективної дії, а також на його основі виробляються такі препарати як, наприклад, Харнес. Переваги Ацетохлору очевидні: це і відсутність негативного впливу на наступні культури у сівозміні, і знищення на тривалий термін бур’янів, що важко піддаються хімічному впливу, і допомога у збереженні важливої для росту культур вологи верхнього прошарку ґрунту тощо. З іншого боку, останнім часом говорять і про «темний» бік використання даного засобу, особливо після досліджень, проведених у лабораторних умовах на тваринах. Так, Ацетохлор надзвичайно ефективний гербіцид, проте і недоліки у нього є.

Особливості Ацетохлору

  1. Даний препарат часто застосовують із іншими пестицидами. В цьому плані він надзвичайно зручний та невибагливий, дозволяє «сусідство» із багатьма хімічно активними речовинами.
  2. При одноразовому застосуванні Ацетохлор малотоксичний для птахів, бджіл і тварин. Проте, при регулярному вживанні цей гербіцид призводить до появи побічних ефектів. Визнаний потенційним канцерогеном.
  3. Проводились дослідження на лабораторних пацюках, в результаті яких виявлено, що після прийому їжі, що містила певні дози ацетохлору, у гризунів через деякий час виникали онкологічні захворювання. З іншого боку, дослідження з людьми таких даних не підтвердили.
  4. Ацетохлор надзвичайно небезпечний для риби та живих організмів, що знаходяться у водоймищах. Тому його не рекомендовано застосовувати на площах поблизу річок, озер тощо.
  5. Хімічна речовина ацетохлор визнана екотоксичною, тому застосовувати її потрібно вкрай обережно та не перевищувати норм використання.