Удобрення – один із основних прийомів успішного ведення сільськогосподарського виробництва. І якщо, наприклад, ще 50 років тому переважна більшість аграріїв використовували для підвищення урожайності виключно органічні види удобрень, то на сьогоднішній день безумовним лідером є мінеральні добрива. По-перше, хоча вони і являються хімічними штучно виготовленими сполуками, все ж володіють більшою ефективністю та можливостями впливу на розвиток культур. По-друге, такий вид підживлення є зручним у використанні. А найголовніше – мінеральні добрива здатні цілком забезпечити потреби і рослин, і ґрунтів у надважливих елементах живлення. Такими, до речі, є азот та фосфор. Дані мікроелементи відповідають за практично усі процеси життєдіяльності культур та позитивно впливають на їх урожайність.

Амофос та переваги його застосування

Амофос – це азотно-фосфорне мінеральне добриво, яке характеризується фізіологічною кислотністю та високою концентрацією вказаних хімічних елементів. Користується чималим попитом як  у вітчизняних аграріїв, так і у західноєвропейських. Володіє унікальними властивостями, завдяки яким показує високу результативність. Отже, основними плюсами застосування амофосу є:

 1. Водорозчинність. Має легкодоступну форму для культур, що сприяє швидшому засвоєнню добрива.
 2. Володіє низькою гігроспокічністю. Не злежується.
 3. Можна застосовувати разом із іншими мінеральними добривами, а також засобами захисту рослин.
 4. Використовується для всіх типів удобрення – передпосівного, основного, припосівного.
 5. Сприяє розвитку сильної та стійкої до різноманітних негативних факторів (хвороб, шкідників тощо) кореневої системи культур.
 6. Підвищує смакові властивості продукції.
 7. Виробляє у культур стійкість до несприятливих погодних умов.
 8. Допомагає суттєво збільшити урожайність.
 9. Сприяє тому, що термін зберігання вирощеної продукції суттєво збільшується.

Амофос використовується здебільшого на таких посівних площах, де потреба у азоті не є надто гострою, проте існує яскраво виражена нестача фосфору. Наприклад, при засушливих погодних умовах або у регіонах країни, де спека та посуха є звичайним явищем. Або ж при проведенні реанімаційних робіт, коли не вистачає фосфоритів, що були внесені при плановому удобренні.

Які культури найкраще сприймають амофос?

Вказане азотно-фосфорне добриво взагалі вирізняється універсальністю, тобто його можна використовувати для широкого спектру культур, проте найліпші результати амофос дає при внесенні під:

 • картоплю;
 • виноград;
 • цукрові буряки.