Від нормального живлення сільгоспкультур напряму залежить їхня урожайність. І навпаки, при нестачі одного або декількох важливих елементів живлення спостерігається мінеральне голодування, яке призводить до зниження продуктивності рослин та погіршення якості вирощеної продукції. Щоб запобігти такому сумному розвитку сценарію, необхідно вчасно підживлювати ґрунти та культури. І на сьогоднішній день це відбувається за допомогою мінеральних добрив – ефективних та результативних хімічних сумішей, які у своєму складі містять макро- та мікроелементи.

Амофос: значення та користь

Вказане добриво відноситься до комплексних, складається із 52% фосфору та 12% азоту – двох найбільш важливих елементів живлення культур. Амофос володіє чудовими фізико-механічними якостями, завдяки яким вважається одним із найкращих фосфоровмісних добрив:

  1. Не вбирає вологу із повітря.
  2. Після завершення обробки вологість амофосу не перевищує 1%.
  3. Амофос випускається у вигляді гранул, що зручно при використанні.
  4. Добриво не ущільнюється та не злипається під час зберігання.
  5. Не пилить.
  6. Добре розчиняється у воді.

Окрім цього, амофос має ряд переваг:

  • використовується для удобрення широкого спектру культур на будь-яких типах ґрунту;
  • сприяє покращенню засвоєння фосфору;
  • амофос можна використовувати у бакових сумішах із пестицидами, а також із іншими добривами;
  • у складі амофосу практично відсутні баластні речовини, а тому вказане добриво є економічно вигідним.

Дана азотно-фосфорна мінеральна суміш не лише сприяє підвищенню урожайності культур та забезпечує їх нормальне живлення, а й допомагає рослинам протистояти посушливій погоді та різноманітним захворюванням.

Коли використовувати?

Фахівці радять застосовувати амофос під час основного внесення – це максимально ефективний час для розкриття найкращих якостей добрива. Особливо це важливо для регіонів із сухим кліматом. Амофос вносять глибоко у землю, щоб таким чином забезпечити культури зволоженням. Також дане добриво ідеально підходить для регіонів, в яких ґрунти характеризуються низьким вмістом фосфору і значним вмістом калію, або ж на ділянках із високим азотним фоном.

Найліпші результати дає внесення амофосу під рапс, зернобобові, багаторічні трави, колосові зернові культури. При цьому норми внесення встановлюються індивідуально, після проведення агрохімічного аналізу посівних площ, біологічних особливостей рослин та запланованого урожаю.