Овочі – це основа харчового раціону кожної людини. Окрім насиченого, яскравого смаку, вони забезпечують наш організм необхідними вітамінами та мікроелементами, що відповідають за самопочуття та здоров’я. Овочеві культури в Україні користуються чималим попитом, саме тому їх вирощують як на дачних і присадибних ділянках, так і у промислових масштабах.

Щоб отримати високий урожай овочевих, перш за все необхідно забезпечити їх оптимальний ріст та розвиток, для чого використовують різноманітні удобрення. Якщо говорити про мінеральні добрива, то найбільшу потребу овочі мають у азоті, фосфорі, кальції. Проте, не варто забувати і про мікроелементи, які вносяться у відносно невеликих кількостях, проте відіграють важливу роль у формуванні майбутнього урожаю. Мова, звичайно, йде про цинк, залізо, марганець, йод, молібден, кобальт, бор. Про значення останнього поговоримо більш детально.

Борні добрива: що пропонує ринок?

На сьогоднішній день ринок мінеральних та мікродобрив України пропонує безліч варіантів борних добрив. Їх виробляють і закордонні, і вітчизняні підприємства. Як обрати найліпший варіант?

Орієнтуємось на склад добрива, на його якість, виробника, вартість. Також варто оцінити відгуки фахівців, які вже використовували у своєму господарстві певний вид удобрень. І лише тоді приймайте рішення. Компанія «Украгроком» пропонує високоефективні та якісні борні добрива Спідфол Борон SL та Спідфол Бор, характеристики яких ви можете знайти на нашому сайті у розділі «Мікродобрива».

Значення бору для овочів

  1. Бор прискорює ряд важливих процесів життєзабезпечення культур.
  2. Допомагає формувати спочатку цвіт, а потім плоди овочевих.
  3. Відіграє ключову роль у вуглецевому та білковому обміні.
  4. При нестачі бору у овочах відбувається накопичення аміачного азоту та цукру. До речі, при надлишковому внесенні азотних добрив і вапна практично не можливо уникнути борного голодування рослин.
  5. Плями на овочах, відмирання листя або зміна кольору (на червоний або бронзовий відтінок), осипання зав’язі – це ознаки нестачі бору.

Для картоплі борне голодування означає пригнічення точок росту, гальмується розвиток, міжвузля вкорочуються, листя жовтіє, бульби ростуть дрібними і їх кількість зменшується.

У томатів чорніють точки росту стебел, з’являється нове листя у нижній частині рослини, від чого вона приймає вигляд куща. Плоди темнішають і можуть набувати неправильних форм.

З іншого боку, надлишок бору має негативні наслідки, особливо для огірків і картоплі.