На сьогоднішній день більшість спеціалістів аграрного сектору переконані, що мікроелементи відіграють таку ж важливу роль у розвитку сільгоспкультур та впливають на їх урожайність і якісний склад сировини, як і макроелементи. Тому доцільно говорити про необхідність внесення мікродобрив на рівні із мінеральними хімічними сумішами. Цинк, залізо, молібден, марганець, мідь і так далі – всі ці елементи, хоча і потрібні рослинам у досить незначних кількостях, проте кожен з них відповідає за нормальне функціонування конкретного процесу у життєзабезпеченні культур. Одним із таких маленьких, але необхідних інструментів, є бор.

Борні добрива: значення для культур

Яким чином даний хімічний елемент впливає на ріст культурних рослин? По-перше, бор приймає участь у процесі утворення та транспортування вуглеводів. По-друге, позитивно впливає на процеси цвітіння та утворення плодів. По-третє, підвищує рівень крохмалю у картоплі, цукристості – у цукрових буряках, білку – у зерні. З іншого боку, через нестачу бору у рослин виникає порушення вуглеводного обміну, що в свою чергу призводить до відмирання точок росту, розладу провідної системи, у кореневу систему не надходять вуглеводи (вона стає слабкою до уражень). До того ж, процес фотосинтезу гальмується, а вуглеводи накопичуються у листковому апараті. Таким чином, культури починають хворіти на бактеріоз, паршу, гниль «сердечка» (у цукрових буряків).

Культури, які вважаються найбільш залежними від достатньої кількості бору, — це льон, буряки цукрові і кормові, люцерна, капуста білокачанна, конюшина.

Зрозуміло, що за такої ситуації допомогти можна лише одним способом – внесенням добрив.

Борні добрива на українському агрохімічному ринку представлені у вигляді боросуперфосфату, суперфосфату подвійного з додаванням бору, борною кислотою, селітрою вапняково-аміачною, що містить вказаний елемент, тощо.

«Украгроком» пропонує

Наша компанія реалізує борні мікродобрива, які вирізняються високою якістю та ефективністю. Крім того, вони створені за найбільш прогресивними технологіями виробником зі світовим ім’ям. Так, наприклад, добриво Спідфол Борон SL, окрім того, що містить такий необхідний бор, також володіє іншими позитивними характеристиками:

  • швидко засвоюється культурами, потрапляючи у живий організм через їхні тканини;
  • в основі даної хімічної суміші – високоякісні складові, що не містять важких металів;
  • вказане добриво добре сумісне із внесенням інших мінеральних та мікродобрив (окрім кальцієвмісних).