Захист посівів сільськогосподарських культур від небажаної рослинності – проблема постійна, вирішити яку раз і назавжди просто неможливо. Але, в той же час, можливо контролювати, щоб бур’ян не завдав шкоди розвитку культур та не вплинув негативно на їхню майбутню урожайність. На сьогоднішній день розроблено та впроваджено безліч методів і систем боротьби із смітними рослинами – серед них вирізняються і більш ефективні, і менш результативні, надійні та такі, що потребують регулярної фізичної праці людини. Проте, і з цим не можливо не погодитись, найбільш дієвим способом знищення бур’янів є застосування хімічних засобів – гербіцидів, що здатні подолати будь-яку рослинність, навіть найвитривалішу. До таких, до речі, відносять дводольні бур’яни.

Ацетохлор і дводольна рослинність: хто виграє у боротьбі?

Звичайно, ацетохлор. Адже призначення даного гербіциду якраз і полягає у тому, щоб контролювати злакові та дводольні бур’яни у посівах соняшнику, кукурудзи та сої – технічних культур, які мають велике значення для стабільного розвитку вітчизняного сільського господарства.

Ацетохлор – це не лише назва гербіциду, а й назва для активної хімічної речовини, яка є основою для багатьох пестицидів. Так, наприклад, існує засіб українського виробництва від торгової марки «Грінфорт» — Грінфорт АХ 900, ефективність та якість якого високо оцінена десятками провідних сільськогосподарських підприємств нашої країни.

Від яких саме рослин захистить ацетохлор? Перелік досить значний: мова йде про різновиди пальчатки, плоскуху звичайну, деякі види проса, тонконога однорічного, види мишія та щириці, курячі очка польові, ромашку лікарську, грицики звичайні, прозелень звичайний, ромашку непахучу, портулак городній, жовтозілля весняне, чорний пасльон, шпергель польовий, осот рожевий, зірочник середній та багато інших.

Які заходи боротьбі із дводольними бур’янами існують?

Вказаний клас небажаної рослинності характеризується життєстійкістю та високою плодючістю. Він не лише знижує урожайність культур, а й ослаблює їх опір до впливу грибкових захворювань та шкідливих жуків. Отже, дводольні бур’яни необхідно своєчасно ліквідувати.

  1. Найбільш старий та звичний метод – механічний. Відносно зручно на невеликих присадибних ділянках, та затратно з точки зору економіки і часу на величезних посівних площах.
  2. Хімічний метод полягає у застосуванні гербіцидів, як неселективних і досходових, так і селективних післясходових, ґрунтових. До останніх відноситься ацетохлор.