Використання мінеральних добрив – це один із основних прийомів успішного ведення господарської діяльності у сучасній агрономії. Відомо, що такі хімічні суміші, насичені поживними речовинами та важливими хімічними елементами, забезпечують підвищення урожайності сільськогосподарських культур. Високий урожай автоматично означає рентабельність сільгосппідприємств та фермерських господарств.

Сульфат амонію: основні характеристики

Дане мінеральне добриво на 21% складається із азоту та на 24% — із сірки. Ці два хімічні елементи вважаються найбільш необхідними для оптимального росту та активного розвитку рослин. Сульфат амонію має вигляд кристалічної солі білого кольору(хоча виробники також пропонують і інший варіант – гранули), яка добре розчиняється у воді.

Сульфат амонію найчастіше використовують для підживлення таких культур як жито, бавовна, картопля, цукровий буряк, рис, овес. Цей різновид добрива конкурує із найбільш ефективними та відомими азотовмісними добривами, при чому, досить успішно. Окрім того, що сульфат амонію забезпечує культури азотом та сіркою, він виконує також іншу функцію – інсектицидну (тобто контролює деякі види комах-шкідників). Іще однією особливістю даного виду підживлення є значна тривалість позитивної дії та пролонгованість впливу.

Які переваги має сульфат амонію?

  1. Амоній сірчанокислий (це ще одна назва сульфату амонію) ефективний для будь-яких сільськогосподарських культур і може використовуватись як у якості основного добрива, так і підживлення протягом вегетаційного періоду рослин.
  2. Таке добриво має легкодоступну форму для рослин, адже чудово розчиняється у воді. Таким чином, культури краще і швидше сприймають необхідні елементи живлення. Крім того, сульфат амонію при потраплянні у ґрунт є малорухливим, не вимивається під впливом зрошення чи інших видів помірного зволоження.
  3. Дане азотно-сірчане добриво часто порівнюють із карбамідом та аміачною селітрою: ефективність їхня практично однакова, а вартість сульфату амонію нижча. Тому можна говорити про економічність даного засобу підживлення.
  4. Не має здатності до злежування при довгостроковому зберіганні. При цьому ще й вирізняється негорючістю.
  5. Сульфат амонію використовується разом із іншими водорозчинними добривами, а також із деякими засобами захисту рослин. Звичайно, перед змішуванням необхідно проводити тестування на сумісність.