Кожен макро- та мікроелемент відіграє свою особливу роль у процесах життєзабезпечення сільськогосподарських культур. Якщо сукупної кількості елементів достатньо – рослина росте і розвивається у оптимальних умовах, в результаті чого сільгоспвиробники отримують прекрасну винагороду своєї праці, а саме: гарні урожаї та продукцію високої якості. І навпаки – нестача, наприклад, магнію чи азоту призводить до голодування у культур, що позначається погіршенням розвитку та зменшенням продуктивності.

Вважається, що найбільш важливими елементами життєзабезпечення культур є азот, фосфор та калій. Про останній варто сказати, що його недостатня кількість негативно впливає на ряд важливих процесів у рослинах: послаблюється діяльність ферментів, порушується вуглеводний та білковий обміни, підвищуються затрати вуглецю на дихання. Результат очевидний: продуктивність втрачається, якість майбутнього урожаю погіршується.

Діамофоска: три макроелементи в одному добриві

Вказане мінеральне добриво, без перебільшення, користується шаленим успіхом у сільгоспвиробників. І хоча на сучасному етапі розвитку ринку добрив існують туки, здатні скласти конкуренцію діамофосці, вона все ж залишається на лідируючих позиціях. Чим це пояснюється?

  1. Діамофоска – високоефективне, висококонцентроване добриво. У своєму складі містить масову частку загального азоту не менше 9-10%, фосфору – 25-26%, калію – 25-26%.
  2. Має вирівняний гранулометричний склад, хімічно однорідна суміш.
  3. В одній гранулі діамофоски містяться усі три елементи у рівнозначних частинах, що дозволяє говорити про збалансованість забезпечення культур поживними речовинами протягом усього періоду вегетації.
  4. Вважається економічно вигідним добривом для основного внесення під льон, озимі та ярі колосові зернові культури, кукурудзу, сою, соняшник та овочеві.

Ознаки калійного голодування

Візуально нестача калію проявляється перш за все на нижніх ярусах листя культур – вони передчасно жовтіють, починаючи із країв. В подальшому облямівка листя буріє, а потім відмирає і руйнується, внаслідок чого має вигляд обпаленої – саме через це виникла назва «кінцевий обпік».

З іншого боку, перенасичення калієм також має негативні наслідки для культур: надлишковість даного елементу проявляється також на листі – між прожилками з’являються бліді мозаїчні плями, що з часом буріють. При цьому листя осипається.