Кукурудза – культура «широкого профілю»: її вирощують і для зерна, і для виробництва кормів, і у якості технічної рослини. Насичений поживними речовинами, корисними мінералами, білками і каротином склад дозволяє говорити про високу цінність кукурудзи як харчової сировини. Її зелена маса – чудовий корм для худоби. Спирт, крохмаль, глюкоза, біопаливо, олія, клей, фарба, папір – це лише частина переліку речей, які виготовляють із цієї окультуреної багато століть тому рослини. Саме тому, на сьогоднішній день переважна більшість вітчизняних сільгоспвиробників займається вирощуванням кукурудзи і її гібридів.

Проте, що необхідно зробити, щоб поліпшити якість зерна та збільшити урожайність цієї культури? Звичайно, її потрібно підживляти важливими для оптимального росту і розвитку елементами. Відомо, що кукурудза є досить примхливою та вибагливою до родючості посівних площ. Вона має добре розвинену кореневу систему, через яку поглинає поживні речовини у великих кількостях. До речі, за таким показником споживання кукурудзу можна порівняти із картоплею та цукровим буряком.

КАС: значення для даної культури

Як і для багатьох інших сільгоспрослин, пріоритетними хімічними елементами для кукурудзи є азот, фосфор та калій. Проте, протягом вегетаційного періоду вказана культура споживає їх нерівномірно. Так, виділяють декілька періодів живлення:

  1. Утворення 5-7 листків. В цей час триває розвиток репродуктивної системи рослини. Від того, якими елементами в цей період насичувати кукурудзу, буде залежати кількість качанів на культурі та кількість зерняток у качанах. На перший план у цей час виходить фосфор, який має бути присутній у ґрунті у легкодоступній формі.
  2. Поява 9-10 листків і до повного викидання волоті. Для даного періоду характерний інтенсивний ріст кукурудзи, який триває 17-20 днів. За цей проміжок часу відбувається накопичення маси, для чого культурі необхідні в першу чергу азот, а потім – калій і фосфор. Нестача азоту в вказаний період призводить до критичного голодування, в результаті чого може знизитись урожайність кукурудзи. Саме тому в такий момент необхідно підживлювати культуру азотними мінеральними добривами. Для цього вітчизняні аграрії найчастіше обирають КАС – карбамідно-аміачну суміш.

Внесення КАС

Якщо кукурудзу вирощують на зерно, то кількість азоту у ґрунті має бути не менше, ніж 30 кг на один гектар; якщо мета вирощування – силос, то норма азоту становить 40 кг на один гектар.

В зв’язку з тим, що КАС є рідким добривом, це надає даній суміші більше переваг у використанні перед твердими азотними добривами. Крім того, не варто забувати і про високу ефективність КАС, а також про те, що це єдиний вид хімічного підживлення, який містить усі три форми азоту.