Смородина чорна та червона, аґрус, малина, ожина – список улюблених ягід мільйонів українців можна доповнювати довго. Надзвичайно корисні та смачні, універсальні, адже ягоди використовуються у харчовій промисловості у різноманітній продукції, до того ж, і у косметології та медицині плоди ягідних кущів знайшли своє застосування. На сьогоднішній день у нашій державі існують десятки сільськогосподарських підприємств, що займаються вирощуванням саме плодових кущів та реалізацією вирощених ягід. Яким чином такі виробники забезпечують стабільний, високий та якісний урожай? Звичайно, за допомогою мінеральних добрив, одним із яких є нітроамофоска.

Нітроамофоска: вносимо правильно

Вказане азотно-фосфорно-калійне добриво відіграє велику роль у формуванні продуктивності ягідних культур, адже у своєму складі містить три найбільш важливі елементи живлення. І весною, і в період вегетації, і восени кущі необхідно забезпечувати макро-  та мікроелементами. Що стосується нітроамофоски, то її, як правило, вносять під ягідні садові культури у розрахунку 25-35 г на 1 метр квадратний.

Нітроамофоска володіє рядом переваг:

  1. В одній гранулі містить азот, фосфор і калій, що дозволяє рівномірно забезпечувати культури елементами живлення. До того ж, форма добрива є легкодоступною та швидко засвоюваною для культур.
  2. Нітроамофоска — висококонцентроване добриво, що містить менше баластних речовин і може використовуватись в умовах недостатнього зволоження.
  3. Дана мінеральна суміш доступна у різних марках, що мають різне співвідношення елементів живлення. Може використовуватись на будь-яких типах ґрунтів.
  4. Допомагає рослинам виробити стійкість до низьких температур повітря та різноманітних тяжких хвороб – кореневих гнилей, іржі, борошнистої роси.

Правила внесення добрив під ягідні кущі

Азотні добрива вносять на поверхню ґрунту шляхом розсипання гранул або у вигляді водного розчину (пропорція – 1 ст.л. на відро води).

Калійні та фосфорні добрива краще вносити ближче до кореневої системи культур – необхідно викопати близько від куща неглибоку ямку і засипати туди мінеральні хімікати. Якщо це водний розчин, то пропорцію зберігаємо таку ж, як і для азотних добрив, та заливаємо у ямку.

Рекомендовано не вносити одночасно мінеральні та органічні добрива під ягідні кущі – їх краще чергувати, роблячи перерву між внесеннями 1,5-2 тижні.