Удобрення – це спосіб підвищити урожайність сільськогосподарських культур, відомий ще з древніх часів. Наші пращури активно для таких цілей використовували гній, який є кінцевим продуктом харчування худоби. Звичайно, його і сьогодні використовують, проте, все ж, на сучасному етапі розвитку вітчизняного аграрного сектору на перший план виходять мінеральні добрива, створені в штучних умовах. Чому вони такі популярні? Відповідь однозначна: тому що надзвичайно ефективні, містять усі необхідні поживні речовини та хімічні елементи, які сприяють активному розвиткові рослин.

Взагалі, для отримання високих урожаїв потрібно виконувати наступні умови:

  • підбирати якісний посівний матеріал (або саджанці);
  • дотримуватись оптимальних строків посадки (чи сівби);
  • проводити систематичну боротьбу із небажаною рослинністю, шкідниками та грибковими хворобами;
  • контролювати зволоження ґрунту (якщо дощів недостатньо, то проводити штучний полив);
  • вносити необхідні поживні речовини, що містяться у мінеральних добривах.

Мінеральні добрива: різновиди

За потребами культур можна скласти так званий «рейтинг» хімічних елементів, за відсутності яких живлення рослини є неповноцінним, а іноді навіть неможливим. Отже, місце номер один – це, звичайно, азот, тому азотні мінеральні добрива є найпоширенішими у виробництві. На другому місці – фосфорні добрива, а на третьому – калійні.

Різновиди фосфорних мінеральних добрив

Прискорення процесу появи плодів, збільшення урожайності, покращення якості урожаю, загартовування культур від впливу морозів та посухи – це основні функції хімічного елементу фосфору при підживленні сільгоспрослин. Фосфорні мінеральні добрива вносяться глибше, ніж деякі інші види добрив, у ґрунт, адже він залишається там у непорушному стані. Отже, які різновиди фосфорних добрив існують:

  1. Суперфосфат – містить близько 20% фосфору у складі. Має форму порошку чи гранул світло-сірого або майже чорного кольору. Перед початком підживлення розчиняється у воді, проте в ґрунті стає менш розчинним. Найчастіше застосовується восени разом із калійними добривами.
  2. Подвійний суперфосфат – із назви зрозуміло, що у складі має подвійну норму фосфору, тобто 40-50%. Володіє такими ж властивостями, як і суперфосфат, проте має значно меншу норму дозування.
  3. Фосфоритова мука – на сьогоднішній день застосовується рідко. Має вигляд білого порошку та 40-річну історію. Дане мінеральне добриво у Радянському Союзі використовували ще за часів Брєжнєва.