Збудник хвороби напівсапрофітний гриб. Хвороба проявляється в місцях з теплою і вологою погодою.

Прояв можна спостерігати в другій половині вегетації (фазі колосіння і наливу зерна) при температурі 25-30 ° С і відносній вологості повітря вище 80%. Вражає колос, колосові лусочки, зерно. Вражений колос, її частину або окремі колоски спочатку біліють, з часом на лусочках з’являються блідо-помаранчові або рожево-червоні подушечки міцелію, які поступово зливаються в суцільний наліт. Збудники потрапляють і в зерно, яке набуває помаранчевий відтінок, стає щуплим, зморшкуватим. Спільним для них є те, що вони в період вегетації поширюються конідіями, які розносяться дощем, вітром і комахами, іноді здатні утворювати на рослинних рештках хламідоспори і склероції.

Основне джерело фузаріозу колоса —  інфекції,  уражені рослинні рештки і заражене зерно. Конідії і сумкоспори збудників фузаріозу колоса зберігають життєздатність до одного року, хламідоспори і склероції — до 2-3 років.

Фузаріоз колоса зернових культур вимагає не тільки застосування хімічних засобів, але також комплексу агротехнічних заходів, що сприяють зниженню шкодочинності захворювання. Дотримання сівозміни, підбір сортів, боротьба з хворобами та шкідниками попередніх культур, обробка фунгіцидами у фазі початку цвітіння зернових — всі ці заходи сприяють зниженню ризику виникнення захворювання фузаріозу колоса

Найбільш ефективні прийоми бородьби.

Ефективними прийомами є агротехнічні, тому при наявності симптомів фузаріозу в полі обробка фунгіцидами буде практично неефективною. Близько 30% ураження колоса є причиною розвитку насіннєвої та грунтової інфекції (особливо після колосових та кукурудзи на зерно), тому в зонах високої шкодочинності доцільне застосування протруйника Грінфорт Стар.

Запізнення з обробками навіть на тиждень призводить до різкого зниження господарської ефективності. Для зниження запасу інфекції грунтових патогенів, у тому числі і збудників фузаріозу, існують відомі агротехнічні заходи: недопущення зберігання стогів соломи на полі, знищення падалиці, збалансовані норми мінеральних добрив. Пожнивні залишки, крім фузаріозу, зберігають запас збудників багатьох кореневих і прикореневих гнилей пшениці.

Детальніше щодо боротьби та профілактики захворювання фузаріозу колоса Ви можете дізнатися у представників компанії «Украгроком».