Кукурудза вважається досить слабкою за конкурентною здатністю культурою, їй вкрай важко боротись із бур’янами за вологу, поживні речовини, світло. Особливо на ранніх етапах розвитку, коли небажана рослинність розвивається дуже активно, зміцнюючи свою кореневу систему та наземні органи, забиваючи при цьому посіви даної технічної культури. Відомо понад 200 різновидів бур’янів, які є шкодочинними саме для кукурудзи і від яких вона потребує захисту зі сторони людини.

Сільськогосподарські підприємства, що займаються вирощуванням кукурудзи, мають перед собою декілька завдань: перше – це створити оптимальні умови для того, щоб насіння проросло та дало рівномірні і повні сходи; друге – це забезпечити захист кукурудзи від шкідників, грибкових та вірусних хвороб, бур’янів; третє – задовольняти потреби цієї культури у макро та мікроелементах, достатній зволоженості протягом усього вегетаційного періоду. Лише таким чином можна отримати високі урожаї кукурудзи.

Гербіциди для кукурудзи проти бур’янів

Кукурудза протистоїть небажаній рослинності у десять разів гірше, ніж, наприклад, озима пшениця, і у три рази слабше, ніж соняшник. Саме тому необхідно застосовувати ефективні та швидкодіючі хімічні препарати, які б допомогли даній культурі позбавитись сильного конкурента.

Після збирання попередника аграрії найчастіше використовують засоби для очищення площ від бур’янів на основі діючої речовини 2,4-Д.  Препарати на основі гліфосату застосовуються восени проти багаторічних злакових та коренепаросткових рослин. Такі заходи можна проводити і у весняний період, за декілька тижнів до початку сівби насінням кукурудзи.

Які ще гербіциди застосовують для захисту кукурудзи?

  1. Для захисту від однорічних злакових та дводольних рослин краще використовувати засоби на основі ацетохлору – досходові гербіциди, що мають селективну (вибіркову) дію. В зв’язку з тим, що ацетохлор впливає на молоді паростки бур’янів, пригнічуючи їхній ріст та призводячи через певний час до повного всихання, забезпечується чистота полів до сходження кукурудзи. До речі, максимальний ефект від застосування гербіцидів даного типу відбувається тоді, коли їх вносять у добре зволожену землю та за умови випадання дощу після внесення.
  2. Проти однорічних тонконогових та багатьох різновидів дводольних рослин використовуються ґрунтові гербіциди. Їхні переваги: тривалий термін захисної дії, вони не є токсичними для кукурудзи (забезпечуючи таким чином кращий урожай), використовуються для багатьох гібридів, можна застосовувати і після сходження культури ( до фази 3-5 листків).