Вирощуванням кукурудзи на сьогоднішній день на території нашої держави займаються сотні сільгоспвиробників та фермерських господарств. Популярність даної культури серед аграріїв пояснюється високою рентабельністю, відносно нескладним процесом вирощування та безліччю варіантами реалізації продукції, починаючи від внутрішнього ринку і закінчуючи експортом на Далекий Схід. Взагалі, українська кукурудза добре знана у всьому світі завдяки високій якості зерна та його чудовим смаковим властивостям.

Технологія вирощування кукурудзи включає в себе комплекс господарсько-аграрних заходів, які необхідно проводити вчасно та систематично, щоб отримати хороший урожай. Одним із найбільш важливих аспектів у даній технології належить заходам по захисту посівів кукурудзи від небажаної рослинності.

Гербіциди для кукурудзи: коли краще вносити?

Гербіциди – це хімічні засоби, що допомагають аграріям вести ефективну боротьбу із бур’янами. Для такої культури як кукурудза застосування цієї групи пестицидів є особливо актуальною, адже на ранніх етапах свого розвитку їй досить складно конкурувати із рослинністю за вологу, тепло, світло, поживні речовини. Якщо не захищати посіви кукурудзи від бур’янів, то результати будуть невтішні – за підрахунками спеціалістів, засміченість небажаною рослинністю «допомагає позбутись» до 40-70% можливого урожаю.

Вважається, що одним із найбільш оптимальних варіантів внесення гербіцидів для кукурудзи є осінній період, після збирання урожаю попередника. Такий метод дозволяє позбутись рослинності, яка залишилась від попереднього сільськогосподарського сезону, а також не дати можливості бур’янам пустити паростки навесні. Найліпше використовувати гербіциди на основі солі гліфосату, яку відносять до сильнодіючих хімічних речовин, що має неселективну дію.

Крім того, високою ефективністю володіють хімічні засоби, створені для застосування ранньою весною, за декілька тижнів до початку сівби, а також ґрунтові гербіциди, які можна використовувати до сходження кукурудзи.

Складові технології вирощування кукурудзи

Окрім догляду за посівами цієї культури та її захисту від забур’яненості, велику роль відіграють наступні аспекти технології вирощування:

  • попередники;
  • обробіток ґрунту;
  • застосування мінеральних добрив;
  • використання регуляторів росту;
  • вибір посадкового матеріалу;
  • способи сівби;
  • захист посівів від шкідників та грибкових захворювань.