Кукурудза — одна із найпопулярніших технічних культур, яку сьогодні вирощують на вітчизняних полях, адже це економічно вигідна справа. Наші аграрні підприємства забезпечують кукурудзою не лише внутрішній ринок, а й експортують її до багатьох країн світу. Корм для тварин, кукурудзяне борошно, крупа, консервована кукурудза, кукурудзяна олія – найбільш поширені та відомі всім способи використання даної культури, проте мало хто знає, що її також застосовують для створення медичних засобів, а крім того, із кукурудзи навіть виробляють спирт. В будь-якому разі, цінність її доводити не потрібно, але, щоб забезпечити високу врожайність цієї культури, аграрії змушені постійно проводити боротьбу із небажаною рослинністю. Бур’ян вкрай негативно впливає на ріст та розвиток кукурудзи. Саме тому сьогодні для подолання даної проблеми використовуються дієві високоякісні засоби – гербіциди.

Яким чином гербіциди для кукурудзи сприяють контролю небажаної рослинності?

Найчастіше використовуються для захисту кукурудзи два типи гербіцидів:

  • селективні досходові засоби;
  • ґрунтові гербіциди.

Розглянемо особливості застосування кожного із них. Селективні досходові гербіциди, основою яких є ацетохлор, ефективні у боротьбі з однорічними злаковими та дводольними бур’янами. Проростки небажаної рослинності поглинають активну речовину засобу, яка таким чином пригнічує поділ клітин та гальмує в них білково-ліпідний обмін, що в результаті призводить до загибелі рослини. Головна умова ефективного використання досходових гербіцидів для кукурудзи полягає в тому, щоб якісно провести передпосівний обробіток землі. Якщо, наприклад, після обробки залишаться великі грудки чорнозему, то це негативно позначиться на дієвості хімічних препаратів, адже збільшується площа поглинання для гербіциду, а ефективність знижується.

Переваги ґрунтових гербіцидів

Ґрунтові гербіциди максимально забезпечують захист кукурудзи на ранніх етапах її розвитку. Найбільш якісно ці засоби спрацьовують проти таких видів бур’янів як однорічні тонконогові та широкого спектру дводольних рослин. Переваги використання ґрунтових засобів очевидні: довготривалий термін захисної дії, відсутність токсичного впливу на кукурудзу, підвищення врожайності культури, застосовуються до фази трьох-шести листків. Особливе значення дані препарати мають у разі:

  • якщо з певних причин досходові гербіциди не були внесені (наприклад, великі площі господарства засіяні кукурудзою);
  • під час посушливої погоди.