Гербіциди для кукурудзи та смітна рослинність
//Гербіциди для кукурудзи та смітна рослинність

Гербіциди для кукурудзи та смітна рослинність

Кукурудзу не дарма називають царицею полів, адже, якщо порахувати посівні площі, виділені під дану культуру лише на території нашої країни, стане зрозуміло, що вона займає майже половину ґрунтів сільськогосподарського призначення. І на сьогоднішній день тенденцій до зменшення вирощування кукурудзи вітчизняними аграріями не має, тому що її зерно успішно та вигідно реалізується і на українському ринку, і закордоном.

Щоб захистити кукурудзу від негативного впливу ряду шкодочинних факторів, зокрема, бур’янів, існує технологічна система, що включає у себе і застосування агрономічно-господарських заходів, і хімічних препаратів. Щодо останніх: чи можливо на сьогоднішній день обійтись без використання гербіцидів?

Гербіциди для кукурудзи: роль у підвищенні її урожайності

На різних етапах свого розвитку вказана технічна культура по-різному реагує на смітну рослинність. Так, на початкових фазах росту кукурудза є надзвичайно слабким конкурентом для бур’янів і якщо у цей час не відреагувати належним чином, то результат буде невтішним – урожайність може знизитись до 30-40%. Смітні рослини проростають за досить низьких температур повітря, а деякі теплолюбні рослини сходять разом із кукурудзою, а тому і пригнічують її розвиток, забираючи мінеральні поживні речовини, ґрунтову вологу, сонячне тепло для забезпечення власної життєдіяльності.

Саме тому найбільш ефективною стратегією захисту від небажаної рослинності кукурудзи є використання ґрунтових і страхових гербіцидів. Головну роль у такій схемі відіграє не підвищення фітотоксичного впливу на рослини та ґрунт, а результативність повторного нанесення на вже ослаблені бур’яни страхових хімічних препаратів.

У лінійці засобів захисту рослин вітчизняної торгової марки «Грінфорт» є гербіцид для кукурудзи, що застосовується після її сходження та володіє системною дією – Грінфорт НК 40. Даний агрохімікат являється надійним захистом від однорічних та багаторічних злакових рослин, а також від деяких видів дводольних.

«Головні бур’яни» кукурудзи

Практично усі посівні площі, призначені під вирощування кукурудзи, мають високий ступінь забур’яненості. Проте, у кожного регіону існує свій власний «ворог». Видовий склад смітних рослин напряму залежить від кліматичної зони вирощування. Отже:

  1. Полісся – просо куряче, редька дика, гірчиця польова, капуста польова, лобода біла, пирій повзучий, хвощ польовий.
  2. Лісостеп – осоти, берізка польова, молочай верболистий, мишій сизий, дескуренія, просо куряче, лобода біла.
  3. Степ – осот жовтий та рожевий, гірчак березковидний, хрінниця круповидна, гречка татарська, просо куряче, щириця біла і звичайна, пасльон чорний.
2019-03-29T14:00:19+00:0009. 10. 2016|

Оставить комментарий