Вирощуванням кукурудзи українські аграрії займаються давно і досить успішно. А останніми роками взагалі спостерігається збільшення посівів цієї культури, при чому у кожному регіоні нашої країни. Пояснити таку тенденцію просто: кукурудза – технічна культура, що має високу цінність. До того ж, ця продукція користується неабияким попитом не лише на внутрішньому ринку, а й за кордоном.

Як збільшити урожайність кукурудзи і, таким чином, збільшити прибутковість сільськогосподарського виробництва? Для початку – необхідно розробити чітку стратегію захисту даної культури від негативних чинників, які впливають не кращим чином на ріст рослини та її розвиток. Мова, звичайно, йде про бур’яни, шкідників, грибкові хвороби тощо.

Гербіциди для кукурудзи

На сьогоднішній день існує декілька варіантів стратегій по захисту кукурудзи від небажаної рослинності. Найбільш популярними є дві:

  • інтенсивна, яка включає в себе використання хімічних препаратів;
  • маловитратна – базується на господарсько-агрономічних способах захисту  без застосування пестицидів.

Кожна із цих технологій не є взаємовиключною, навпаки, у різних ситуаціях прийоми інтенсивної стратегії можуть доповнюватись методами захисту маловитратної.

Гербіциди для кукурудзи – основа інтенсивної стратегії. При цьому застосовують як ґрунтові (базові) хімічні засоби, так і післясходові (страхові) пестициди. Якщо після використання базових гербіцидів протягом 2-3 тижнів не спостерігається масового відродження небажаної рослинності, що в подальшому призведе до сильного засмічення посівних площ, то страхові засоби можна не застосовувати, а просто обмежитись обробітком міжрядь.

При розповсюджені коренепаросткових рослин у посівах кукурудзи варто додатково використати метод обприскування культури страховими гербіцидами. Варто відзначити, що у будь-якому випадку вибір та застосування гербіцидів для кукурудзи повинен мати економічне підґрунтя.

Бур’яни у кукурудзі в розрізі регіонів

Практично у всіх областях вирощування цієї культури спостерігається сильна засміченість площ, особливо однорічними злаковими бур’янами ( наприклад, куряче просо, види мишіїв). З іншого боку, кожна кліматична зона має свої особливості та «персональних ворогів»:

  • Полісся – редьку дику, гірчицю польову, капусту польову, лободу білу, пирій повзучий, хвощ польовий;
  • Лісостеп – осоти, берізку польову, молочай верболистий, щирицю білу та щирицю звичайну та інші;
  •  Степ – види осотів, гірчак березковидний, хрінницю круповидну, гречку татарську, просо куряче.