Як і для будь-якої іншої сільськогосподарської культури, смітні рослини у посівах кукурудзи є небезпечним фактором, що негативно впливає на урожайність та продуктивність, а також на якість вирощеної продукції. І звичайно, що на сучасному етапі розвитку аграрного сектору України для подолання цієї проблеми досить інтенсивно використовують гербіциди. Такий підхід у контролі бур’янів дозволяє ефективно та швидко їх позбуватись, допомагаючи тим самим культурі розвиватись у оптимальних умовах. Особливо важливо забезпечити чистоту посівів кукурудзи на ранніх етапах її росту, коли коренева система даної рослини слабка та зовсім не конкурентоспроможна.

З іншого боку, використання хімічних препаратів, що призводять до загибелі небажаної рослинності, для кукурудзи може мати і непередбачувані наслідки, — іноді навіть токсикацію рослини. В якому випадку це відбувається? При недотриманні технології вирощування, збільшенні витратної норми пестицидів, ігноруванні рекомендацій виробника тощо. В результаті, замість збільшення рентабельності сільгосппідприємство отримує матеріальні збитки.

Гербіциди для кукурудзи: вносимо правильно

Отже, яким чином вирішити відразу ж декілька задач правильно: і очистити посівні площі від смітних рослин, і посприяти активному росту важливої технічної культури? Насамперед, фахівці повинні знати, коли потрібно обробляти поля гербіцидами:

  • застосовувати перед сівбою або після проведення посівної кампанії, але до появи сходів (тобто, у так званий досходовий період);
  • використовувати гербіциди для кукурудзи після її сходження у конкретний період росту, щоб не зашкодити рослині (післясходовий період).

Найчастіше для знищення бур’янів на кукурудзяних полях використовують гербіциди на основі наступних хімічних речовин – 2,4Д, ацетохлор, гліфосат, дикамба, нікосульфурон, тербутилазин, метолахлор, мезотрон.

Візуальні прояви токсикації кукурудзи

Якщо порушення розвитку та росту даної культури дійсно було спричинено виключно впливом гербіциду, то візуальні наслідки цього можна буде спостерігати відразу ж після сходження молодих рослин. Якщо обробка відбулась після сходження – то протягом вегетаційного періоду.

Отже, перша ознака – це «деформовані» сходи. Мається на увазі, що наземні органи кукурудзи виглядають неприродно: пагони, паростки, листя вигинаються, ростуть не як звичайно.

Ознака друга: неправильне формування кореневої системи. Коріння росте коротким, з потовщенням на кінцях. Іноді навіть спостерігається повне припинення росту коріння, що призводить до вилягання посівів.