Незважаючи на те, що соняшник вважається культурою із високою конкурентною здатністю, небажана рослинність у його посівах має такий самий шкодочинний характер, як і для інших технічних культур. Крім того, що бур’яни впливають на урожайність цієї олійної рослини та погіршують якість сировини, вони також несуть небезпеку у якості:

  • розсадника шкідливих комах та грибкових захворювань, боротьба з якими є неповноцінною на забур’янених посівних площах;
  • високорослі смітні рослини унеможливлюють нормальне збирання урожаю, потрапляючи у техніку та засмічуючи комбайни;
  • сприяють тому, що процес сушіння та очищення соняшникового насіння є для підприємства більш складним та вартісним.

Визначено, що смітні рослини здатні знищити до 20% урожаю соняшнику, а на площах із низьким агрофоном та у посушливі роки – до 40%. Тому використання хімічних засобів захисту рослин для забезпечення чистоти посівів цієї культури є економічно виправданим заходом.

Гербіциди для соняшника: оптимальні періоди для внесення

На сьогоднішній день у технології вирощування даної технічної культури існує декілька варіантів внесення агрохімікатів. У кожному конкретному випадку вони обумовлюються специфікою кліматичної зони, погодними умовами, типом ґрунту, видами бур’янів, характерними для певного регіону тощо. Отже, гербіциди для соняшника можуть бути внесені:

  1. В осінньо-літній період. Використовуються на полях, на яких планується посів соняшнику у наступному сезоні. Головна перевага обробки гербіцидами посівних площ у цей період – це можливість контролю за чисельністю багаторічних смітних рослин. Звичайно, у даному випадку використовують агрохімікати суцільної дії на основі гліфосату, ацетохлору, 2,4Д тощо.
  2. Весною. Така схема є найбільш поширеною. Пояснити це можна тим, що існує велика кількість різноманітних гербіцидів для соняшника, якими можна здійснювати обробку до, під час та після сівби. З іншого боку, такі хімічні препарати найчастіше відповідають за знищення однорічних однодольних та дводольних рослин.

Особливості розвитку соняшника

Окрім того, що на вибір гербіцидів впливають безліч зовнішніх факторів, одним із найбільш важливих чинників є специфіка росту та розвитку соняшника. Даній культурі досить важко конкурувати зі смітними рослинами на ранніх етапах розвитку. З іншого боку, завдяки високій інтенсивності росту на початку вегетації, забезпечити чистоту посівів соняшнику необхідно в перші 2 місяці від появи сходів.