Обсяг вегетативної маси має велике значення для врожайності соняшнику. Провокуючи боротьбу за світло , воду і поживні речовини, бур’яни знижують загальну біомасу посадок, порушують їх розвиток і однорідність визрівання. Для боротьби з різними видами бур’янів у передпосівний і вегетаційний періоди використовуються, переважно, ґрунтові та післясходові гербіциди.
Велике значення в досягненні високої врожайності має боротьба з бур’янами. Для того щоб соняшник виріс високим, потужним і плідним, необхідно регулярно знищувати бур’яни навколо нього. Як відомо, ця рослина має досить повільний темп зростання на початковому етапі свого розвитку.

Мало хто знає, соняшник – рослина з Мексики, його ще називають «квітка сонця». З соняху роблять олію, він є сировиною для видобутку цукру, спирту. Деякі сорти соняху є кормом для худоби. Вчені стверджують, що силос з соняшника містить важливі для тварин вуглеводи, вітаміни і характеризується високою поживністю.

Використовують сонях і в лікувальних цілях, крім того з його стебел можна зробити навіть папір. Єдине, що може стати на заваді — неврожай. Та й з цим можна боротися. Деякі аграрії вважають, що захищати сонях необов’язково, достатньо лише прибирати бур’ян. Експерти спростовують подібні думки. Переконують, щоб отримати достойний врожай варто використовувати гербіциди для соняшника. Інакше у боротьбі з бур’яном фермер ніяк не переможе, та й урожай буде біднішим. Догляд за рослинами багато в чому залежить від їх кількості. Якщо на вашій грядці росте пара соняшників, то догляд за ними не складе великих труднощів. Своєчасний полив в достатній кількості, регулярна прополка — ось, по суті, і все, що потрібно соняшнику для принесення хорошого врожаю. Але коли мова йде про великі масштаби вирощування цієї рослини, то без добрива, використання спеціальних хімікатів обійтися буде вельми проблематично.
Без гербіцидів для соняшника у ґрунті розвиватимуться сприятливі умови для вирощування хіба бур’яну, але точно не здорової рослини. Після ряду досліджень вчені прийшли до висновку, що небажаної рослинності можна уникнути, якщо використовувати гербіциди для соняшника типу — Грінфорт ПМ 500, Грінфорт АХ 900, Гезагард, Гоал, Селефіт та інші. Деякі варто застосовувати до висівання, а от інші під час та після. В момент десикації зброєю проти гербіцид стане Реглон Супер.

Повний список найпопулярніших гербіцидів для соняшника виглядає так:

— Гезагард
— Гоал
— Дуал Голд
— Примекстра TZ
— Реглон Супер
— Трифлуралін 480 г/л
— Трофі
— Фюзілад Форте
— Панда
— Селефіт
— Хортус
Грінфорт ПМ 500
— Грінфорт АХ 900