Хімічний метод боротьби із небажаною рослинністю – найбільш сучасний та прогресивний, адже агрохімічна промисловість постійно вдосконалює засоби впливу на бур’яни і тим самим допомагає культурам активніше розвиватись та давати більше плодів. Екологічна безпека, вплив на навколишнє середовище та здоров’я людини, зменшення норм використання та економічність – це основні критерії вибору аграріями гербіцидів.

В залежності від властивостей хімічні засоби захисту культур ділять на селективні, тобто ті, що діють вибірково, та неселективні (мають суцільний вплив). Неселективні препарати використовуються здебільшого на площах, що не мають сільськогосподарського призначення – на узбіччях доріг, зрошувальних каналів, лініях електропередач тощо. На полях, призначених для вирощування культур, гербіциди суцільної дії потрібно використовувати у передпосівний період, або для обробки виноградників, садів. Варто зазначити, що, застосовуючи селективні засоби вище норми, можна досягти ефекту суцільного впливу.

         Які переваги мають селективні гербіциди?

По-перше, такі препарати можуть негативно впливати на розвиток або знищувати одні види бур’янів у посівах культур при наявності інших, що під дією застосування гербіцидів продовжують свій ріст. По-друге, гербіциди селективної дії допомагають сільськогосподарським культурам виграти бій за необхідні мікроелементи та вітаміни, тепло, воду, простір – таким чином, врожайність збільшується, а якісний склад продукції покращується.

         Особливості гербіцидів вибіркової дії

Більшість селективних засобів, що створені для захисту рослин, мають вузький спектр дії, тобто відзначаються чудовою вибірковістю. Наприклад, є препарати, призначені для пригнічення росту злакових рослин, або для знищення однодольних бур’янів. Навіть якщо рослини належать до одного виду, селективні гербіциди можуть мати вплив тільки на певну їх частину. Вибірковість дії хімічних препаратів пояснюється особливостями в анатомічному і морфологічному складі рослин.

Стійкість культур до дії гербіцидів пояснити просто: вони проявляють біохімічну вибірковість через активне руйнування молекули препарату до неактивних складових. В певних випадках культури мають здатність швидко виокремлювати гербіциди через коріння без негативних наслідків для себе. З розвитком новітніх технологій та генної інженерії з’явилась можливість керувати здатністю культур опиратись впливу гербіцидів, що допомагає прискорити процес знищення небажаної рослинності та уникнути шкідливої дії засобів на споживчу якість сільськогосподарської сировини.