Гербіциди, що володіють суцільною дією, мають одну суттєву перевагу – вони надзвичайно ефективно знищують смітну рослинність, очищаючи за короткий період часу навіть чагарники. Недарма ж їх використовують для контролю чистоти узбіч, ліній електропередач тощо. З іншого боку, неселективні препарати широко застосовуються і для вирішення комплексу задач у сільському господарстві. Так, наприклад, перед початком посівної кампанії за допомогою таких засобів знищується проростаюче насіння бур’янів та молоді рослини, які можуть нести потенційну небезпеку для розвитку сільгоспкультур.

Серед неселективних гербіцидів на сьогоднішній день найбільш популярним є гліфосат. І хоча ця діюча речовина не являється новинкою ринку і навколо гліфосату створено негативне інформаційне поле, все ж, аграрії з усього світу продовжують активно використовувати агрохімікати на його основі у вирішенні гострих питань, що виникають у процесі господарської діяльності.

Гліфосат та гербіциди на його основі

Вказана хімічна речовина згубно впливає як на однорічну, так і багаторічну рослинність. Відноситься до фосфорорганічних сполук. Потрапляючи у ґрунт, гліфосат швидко інактивується мікроорганізмами, тому у ґрунті даний хімікат інертний. Характеризується системним впливом, здатністю пересуватись по рослині.

Український агрохімічний ринок сьогодні пропонує десятки різновидів гербіцидів, основою яких виступає гліфосат. Компанія «Украгроком», ініціюючи розвиток вітчизняного виробництва агрохімікатів, створила свій варіант гербіциду з гліфосатом – Грінфорт КС 500. Точніше, основою нашого препарату є калійна сіль гліфосату, про фізичні характеристики якої мова піде далі.

Калійна сіль: про що потрібно знати?

По-перше, використовується у якості гербіциду як суцільної, так і вибіркової дії. По-друге, виступає десикантом для деяких видів зернових культур.

Що стосується фізико-хімічних властивостей калійної солі, то з хімічної точки зору дана сполука є слабкою органічною кислотою, яка використовується в якості гербіциду завдяки непоганій розчинності. До речі, саме через здатність до розчинності гліфосат найчастіше переводять у форму солей – калійної, ізопламінної, етаноламінну, амонійної, диметиламінної.

Фізичні характеристики:

  • молекулярна маса 245,2;
  • температура плавлення 150ºС (два этапа);
  • розчинність у воді >1050 г/л.