Для того, щоб досягти максимального ефекту у боротьбі із небажаною рослинністю, необхідно використовувати механічний метод обробки ґрунту в поєднанні із гербіцидами на основі гліфосату. Даний засіб являється одним із найпоширеніших продуктів агрохімічної промисловості та, окрім того, вирізняється швидкістю дії і високою результативністю. Для полів, сильно засмічених бур’янами, гліфосатні гербіциди краще всього використовувати у період осінньої підготовки землі, після прибирання урожаю попередньо засіяної культури. Саме восени відбувається відтік поживних речовин із листя та стебла у коріння рослин, тому небажана рослинність у цей час найбільш вразлива. Після застосування препаратів на основі гліфосату засміченість полів багаторічними бур’янами знижується більш ніж на 85%, при цьому гине весь комплекс найстійкішої небажаної рослинності – пирій, осот, різновиди полині тощо. Ефект від використання гербіцидів триває понад 3 роки.

Гліфосат та вимоги щодо його застосування

  1. Бур’яни повинні знаходитись в активній фазі вегетації, тому що гербіциди потрапляють у них через листя та інші зелені органи.
  2. Оптимальна температура повітря для застосування – від +15ºС до +25ºС. Звичайно, гліфосатні препарати можна застосовувати і при нижчих температурах до настання перших заморозків, проте їхня ефективність буде значно нижчою.
  3. При засушливих погодних умовах бажано провести дискування стерні бур’янів для більш активного їх росту, а вже потім через 2-3 тижні можна починати обробку гербіцидами;
  4. Від 14 до 21 дня – такий період повної загибелі небажаної рослинності, який пов’язаний із тим, що гліфосат за цей час переміщується по кореневій системі рослин.
  5. Дощ, який випав протягом 4-8 годин після обробки препаратами, може негативно вплинути на їх біологічну активність.
  6. Обробка ґрунту після внесення гліфосату можлива на 7-8 день, проте при звичайних погодних умовах краще проводити її після повної загибелі бур’янів (від 14 до 21 дня).

  Вплив типу ґрунту на ефективність гліфосатних гербіцидів

Тип та вид ґрунтів, наявність в них органічних речовин, погодні умови та вологість повітря – все це має велике значення для ефективного впливу гербіцидів на небажану рослинність та на термін їхньої дії. Так, наприклад, чим легше ґрунт, тим менша норма використання засобів. На більш тяжких видах ґрунту витратна норма гліфосату, як правило, підвищується. Якщо земля містить менше 1% гумусу, то не можна проводити її обробку хімічними препаратами до сходження рослин, тому що може проявитись їхня фітотоксична дія.