Гліфосат являється однією із найбільш поширених у світі діючих хімічних речовин, адже на його основі створено близько сотні різноманітних засобів захисту рослин. Варто також відзначити, що пестициди із гліфосатом користуються популярністю у сільгоспвиробників, незважаючи навіть на те, що останнім часом проти використання даного хімікату ЗМІ знаходять все нові та нові аргументи. З іншого боку, проведені багаторазові дослідження говорять про те, що вказана хімічна речовина при правильному застосуванні не несе загрози для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Гліфосат — доведена ефективність

Гліфосат допомагає сільгоспвиробникам швидко позбутись однорічних злакових та дводольних смітних рослин на посівних площах. На сьогоднішній день не існує більш дієвого та ефективного захисту від вказаних видів бур’янів, аніж гербіциди на основі даної діючої речовини. Крім того, гліфосат характеризується малою рухливістю у ґрунті, тобто не впливає ніяким чином на необроблені площі. Також, препарати з цією речовиною використовують навіть для знищення чагарників, очищення ліній електропередач, узбіч тощо – тобто, вони дійсно результативні.

Торгова марка «Грінфорт»

У лінійці хімічних засобів захисту рослин він торгової марки «Грінфорт» є два гербіциди, що у своїй основі містять гліфосат. Це Грінфорт КС 500 та Грінфорт ІГ 480. Розкажемо коротко про кожен із препаратів.

Грінфорт КС 500 – системний неселективний пестицид на основі калійної солі гліфосату. Застосовується для знищення багатьох видів небажаної рослинності, включаючи наступні: зірочник середній, мак дикий, види вівса, види пальчатки, рутку (види), фіалку польову, галінсогу дрібноквіткову, курячі очка польові, метлюг звичайний, паслін чорний, підмаренник чіпкий, види подорожника, щирицю (види), гумай, види лопуха, звіробій звичайний.

Даний засіб найкраще застосовувати при сприятливих погодних умовах по активно вегетуючим смітним рослинам.

Грінфорт ІГ 480 – це невибірковий препарат, що має системну дію, та застосовується для контролю однорічних злакових та деяких видів дводольних рослин у посівах сільгоспкультур, а також у чагарниках.

Цей гербіцид можна використовувати разом із іншими пестицидами (після проведення тесту на сумісність). Для того, щоб підвищити ефективність Грінфорт ІГ 480, його можна комбінувати із ПАР та водорозчинними азотними добривами.