Боротьба з небажаною рослинністю у сільському господарстві – це постійна проблема, з якою аграрії намагаються впоратись протягом багатьох років. Проте, за допомогою сучасних засобів, які пропонує хімічна промисловість, цю боротьбу можна вести досить ефективно та безпечно для сільгоспкультур.

Вперше про цінні властивості гліфосату світ дізнався у 80-х роках 20 століття, а наразі цей гербіцид став засобом номер один у боротьбі з бур’янами, особливо багатолітніми. Про ефективність цього засобу говорить лише один красномовний факт: гліфосат займає перше місце за обсягами виробництва. Токсична дія гліфосату полягає в тому, що він блокує фермент рослини, який відповідає за синтез важливих для її життєдіяльності амінокислот. Таким чином, бур’ян гине. Варто відзначити, що дія гліфосату на тварин зовсім інша – він не інгібує синтез тваринних амінокислот. Саме тому гліфосат відносять до малотоксичних гербіцидів, що підтверджується його високою напівлетальною дозою LD50=5600 мг/кг ваги при внутрішньому вживанні лабораторними щурами. Гліфосат рекомендовано застосовувати для боротьби з небажаною рослинністю у виноградниках, плодових садах, а також на полях, призначених для посіву різноманітних сільгоспкультур.

Як проявляється дія гліфосату?

Застосовується цей гербіцид в період вегетації бур’янів. На однолітніх рослинах його дія проявляється через 2-4 дні, на багатолітніх – через 7-10 днів та пізніше (все залежить від ступеню розвитку рослини). Хмарна, дощова та прохолодна погода негативно впливає на дію гліфосату, а саме: уповільнює його вплив на бур’яни. Ріст однолітніх рослин при застосуванні даного гербіциду подавляється від 20 до 60 днів до їх повторного відростання. Гліфосат діє на рослину через листя, викликаючи відмирання не лише надземної, а й підземної її частин. Даний вид гербіцидів не залишається в ґрунті, а тому живий покров досить швидко відновлюється на обробленій ділянці землі.

Які зовнішні симптоми проявляють рослини при дії гліфосату?

По-перше, у бур’янів змінюється колір листя – воно стає світо-зеленим з жовтизною. Верхня частина рослини знебарвлюється, втрачається тургор (мається на увазі напружений стан оболонки живих клітин). По-друге, потім рослина засихає.

Захистити майбутній врожай від небажаних гостей у вигляді бур’яну на сучасному етапі розвитку сільського господарства досить просто. Варто лише використовувати правильні засоби для вдалої боротьби. Гліфосат – один із тих засобів, який діє ефективно, надійно та якісно. Головне, це застосовувати такий тип гербіцидів своєчасно та враховуючи норми дозування та правила використання.

Спеціалісти компанії «Украгроком» із задоволенням нададуть кваліфіковану консультацію щодо норм використання гліфосату та допоможуть підібрати найбільш ефективний різновид цього гербіциду у кожному конкретному випадку.