Забезпечити оптимальні умови для розвитку сільськогосподарських культур – це, напевне, найбільш важливе завдання для аграріїв. Особливо гостро дане питання стоїть на ранніх етапах росту рослин, коли більшість із них є надзвичайно вразливими та неспроможними протистояти негативному впливові різноманітних чинників (бур’янів, хвороб, комах-шкідників, гризунів і т.д.). До культур із низькою конкурентоспроможністю по відношенню до небажаної рослинності відноситься і кукурудза. Щоб розкрити максимально її потенційну урожайність, необхідно створити чітку систему регулярного догляду за посівами та обрати найбільш ефективні методи захисту культури.

На сьогоднішній день найрезультативнішим способом боротьби із засміченістю посівів кукурудзи вважається поєднання агротехнічних і хімічних заходів контролю. Під останніми мається на увазі використання гербіцидів.

Гербіциди для кукурудзи: що пропонує ринок?

Агрохімічний ринок нашої країни досить розмаїтий та має що запропонувати сільгоспвиробникам – на ньому представлені пестициди як від вітчизняних виробників, так і від найвідоміших закордонних. З іншого боку, за роки застосування агрохімікатів була вироблена найбільш ефективна стратегія, яка і впливає на вибір того чи іншого засобу.

Отже, гербіциди для кукурудзи використовують:

  • зібравши попередників та при умові появи коренепаросткових і дводольних смітних рослин, найчастіше обирають гербіциди на основі 2,4Д;
  • восени багаторічні злакові і коренепаросткові контролюють за допомогою препаратів із діючою речовиною гліфосат (або ж на основі його похідних). До речі, їх також можна використовувати і навесні;
  • на ранніх етапах розвитку застосовують ґрунтові гербіциди для кукурудзи;
  • для знищення однорічних злакових і дводольних також обирають селективні досходові агрохімікати на основі ацетохлору.

Особливості ґрунтових гербіцидів

Основними діючими речовинами для таких хімічних препаратів є: ізоксафлютол, пендиметалін, диметамід, метолахлор, S-метолахлор, атразин, S-метолахлор і тербутилазин. Вказана хімія практично повністю задовольняє потребу кукурудзи у захисті від смітної рослинності на ранніх етапах розвитку, особливо від однорічних тонконогових та великої кількості видів дводольних.

Як правило, у ґрунтових гербіцидах поєднують відразу декілька діючих речовин для підсилення ефективності. Окрім того, такий склад засобів дозволяє подовжити термін захисної дії посівів.

Ґрунтові гербіциди для кукурудзи мають ряд переваг:

  1. Не є токсичними для самої культури
  2. Покращують урожайність кукурудзи
  3. Можуть використовуватись для захисту гібридів
  4. Ефективні не лише до сходження кукурудзи – їх можна застосовувати і після сходів (до фази 3-5 листків).