Не секрет, якщо рослина потребує якихось хімічних елементів, то вона обов’язково продемонструє це. Важливо, щоб фермери вчасно помітили зміни. Якщо рослині не вистачає мінеральних поживних речовин , то з часом на ній з’являться опіки, листочки потемніють і згорнуться. Це означає, що рослині потрібні калійні добрива. Це вид мінерального добрива, який покращує смакові та якісні характеристики сільськогосподарських культур. Хлористий калій є концентрованими калійним добривом. Являє собою білу кристалічну речовину і легко розчиняється у воді. Вміст поживних речовини K2O знаходиться на рівні 52-62 %. Однак, варто пам’ятати, що калійне добриво варто використовувати з розумом. Якщо калію не вистачає, то звичайно погано, та й його надлишок спричиняє неприємні процеси.

Види калійних добрив:

—         Хлористі;

—         Сірчанокислі.

Сірчанокислі добрива мають ряд переваг, окрім сірки та калію до його складу входить магній, а також важливий імуностимулятор — кальцій. Добриво покращує смакові якості плодів. Використовувати можна у будь-який момент, на всіх видах ґрунтів.

Хлористі добрива продають у вигляді кристалів рожевого кольору. Вони помітно впливають на врожайність. Важливий нюанс – наявність хлору у речовині поганий показник, взаємодія його з рослинами може лише нашкодити, тому слід застосовувати добриво задовго до сівби. Хлористий калій варто використовувати виключно на легких ґрунтах, наприклад піщанці. Спеціалісти заспокоюють, що хлор добре вимивається опадами, а корисний калій залишається і без проблем всмоктується ґрунтом. 

Переваги застосування

Фахівці стверджують, що калійні добрива важлива допомога рослинам стати стійкішими до засухи, крім того вони прискорюють ріст і формування плодів. Якщо на рослинах з’являються опіки, бутони похилилися, то навіть не задумуючись біжіть купувати калійне добриво, бо настав час рятувати врожай. Правильне використання добрив ініціює у рослині корисні процеси, вона отримає безліч важливих елементів, підвищиться її імунітет, стійкість до хвороб та природних явищ. Варто пам’ятати, що необачне та не вміле застосування погано позначитися на рослині, може призвести до хвороби та навіть загибелі. Тому кожен фермер повинен дотримуватися правил вказаних на упаковці.

На легких ґрунтах, які як відомо бідні на калій, а також торф’яних всі рослини без винятку потребують підживлення калійними добривами. Частіше за все цей вид добрив застосовують у поєднанні з азотними і фосфорними добривами.